Fico tvrdí, že sa chce dostať k moci až cez voľby? Neverím.

Autor: Ján Galan | 17.10.2011 o 20:54 | (upravené 17.10.2011 o 21:02) Karma článku: 13,88 | Prečítané:  1421x

Bez ohľadu na to, ako presvedčivo Fico pri každej jednej príležitosti pred kamerou deklaruje, že sa chce dostať k moci až "čistým spôsobom" cez voľby, a že "bude až do volieb tvrdou opozíciou", neverím mu ani slovo. Po prvé - neverím, že Fico nechce prevziať moc v parlamente aj vo vláde okamžite. Po druhé - som presvedčený, že Fico & Gašparovič teraz hrajú pred celým národom iba nechutné divadlo s vopred dohodnutým koncom. Ten koniec bude s najväčšou pravdepodobnosťou znamenať, že Fico, aj keď to pôvodne nemal v pláne "sa teda obetuje" a zachráni patovú situáciu tým, že "prevezme hneď teraz zodpovednosť za politickú stabilitu v SR, rating krajiny a štátny rozpočet".

Fico s prezidentom využívajú rozhádanosť medzi trojlístkom a SaS a neschopnosť ich komplexnej dohody vo všetkých sporných bodoch na zvyšok času do volieb, s cieľom aby nakoniec Gašparovič, "uvedomujúc si svoju zodpovednosť za stabilitu SR a nepreťahovanie bezvládia" poveril zložením dočasnej vlády Fica spolu s jedným z koaličných partnerov (ktorý sa rovnako ako prezident a Fico tiež obetuje z "dôvodu zodpovednosti").

Neverím v nedohodu Fica s Gašparovičom, lebo:

1/ Sponzori SMERU sa už určite poriadne trasú o korytá a predpokladám, že nevidia najmenší dôvod aby čakali ďalších 5 mesiacov na síce pravdepodobný, ale stále neistý výsledok volieb.

2/ Gašparovič stále účelovo vyčkáva s vymenovaním Čentéša a vie, že ďalších 5 mesiacov si to asi dovoliť nemôže.

3/ Fico bol odjakživa a určite stále je s Gašparovičom jedna ruka.

4/ Stará garda Mečiarovského typu sa predsa nikdy neriadila nijakými "rytierskymi princípmi" prevzatia moci a určite aj teraz prevezme moc pri prvej príležitosti.

Všetko ostatné je iba marketing a krátke divadlo aby si volič myslel, že Fico sa zase raz  obetoval aj keď mu to nevyhovovalo. Som iba zvedavý, kto z trojlístka sa už teraz pred voľbami pre spoluprácu s Ficom obetuje a ako to zdôvodní.

Naozaj veľmi rád by som sa vo svojom odhade mýlil.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Agent ŠtB aj tanečníčka z klipu. Kto už formoval tvár Fica?

S ľuďmi, ktorí premiérovi Robertovi Ficovi radili v komunikácii alebo za neho hovorili sú spojené podozrenia z korupcie aj fyzický útok.

KOMENTÁRE

Fico si na zlepšenie fasády najal profesionálnych natieračov

Hraničí to s vytváraním falošnej reality a krytím škandálov politikov.

SVET

Kuznecov môže mať problém. Na ceste do Sýrie potrebuje tankovať

Ruská flotila má namierené k brehom Sýrie.


Už ste čítali?