Fico stále má v koalícii svojho trójskeho koňa

Autor: Ján Galan | 18.10.2011 o 12:32 | Karma článku: 8,78 | Prečítané:  1782x

Fico zrejme ešte stále disponuje v rámci koalície svojim trójskym koňom -teda minimálne štyrmi poslancami, čo zradili koalíciu a koncom minulého roka tajne zahlasovali za Trnku. Tragikomické na tom je, že koalícia zrejme ešte stále vôbec ani len netuší, ktorí to sú.

Keď sa teda spočíta 62 kresiel SMER-u,  9 kresiel SNS plus 4 kreslá neznámych zradcov koalície, tak Fico nepriamo disponuje 75 hlasmi poslancov, ktorí sú zrejme stále ochotní v tajnom hlasovaní hlasovať za čokoľvek, čo im Fico naordinuje. Z uvedeného reálneho rozloženia síl 50/50 vyplýva, že koalícia si do volieb  bez povolenia Fica v parlamente sama vôbec nič nedokáže schváliť, ani keby sa všetky štyri strany na niečom aj nejakým zázrakom ešte dokázali dohodnúť.

Čokoľvek by aj koalícia svojim voličom ešte verejne sľúbila, že do volieb v parlamente schváli, tak by následne musela rátať stým, že Fico by mohol dať nenápadný pokyn svojmu trójskemu koňovi  a napriek danému sľubu voličom a stále existujúcej papierovej parlamentnej väčšine, by sa to odhlasovať nepodarilo.

Dá sa to povedať aj inak - Fico má kedykoľvek možnosť nenápadným potlačením jediného tlačítka diaľkového ovládania svojho trójskeho koňa urobiť z celej koalície dokonalých pajácov pred ich vlastnými voličmi. To už je pre koalíciu asi naozaj lepším riešením radšej nič neriešiť a dúfať, že najbližších 5 mesiacov ubehne rýchlo. Hlavne by sa asi mali postarať o to, aby si toho trójskeho koňa so sebou nepreniesli aj do ďalšieho parlamentu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stratová poisťovňa rozdala desaťtisíce na odmenách

Bývalé vedenie Všeobecnej zdravotnej poisťovne si napriek odhadovanej strate desiatok miliónov eur rozdelilo odmeny vo výške 41-tisíc.

KOMENTÁRE

Symboly teta Anka, masér Kostka a celá VšZP

Ani polícia, ani Drucker sa s riešením situácie v štátnej poisťovni nepretrhnú.


Už ste čítali?