Keď čítam Hlinu, hovorím si: „starý dobrý Matovič“

Autor: Ján Galan | 24.4.2012 o 17:28 | Karma článku: 11,78 | Prečítané:  1692x

Matovičova strana prišla k svojim  takmer 9% ako slepé kura k zrnu. Nie, že by ich dostali za nejaké extra zásluhy, za nejaký ekonomický protikrízový program, za nejakú extra víziu Slovenska v tejto turbulentnej dobe, za nejaké seriózne návrhy či za čokoľvek racionálne a perspektívne, čo by pravicovému voličovi ponúkli. Svojich takmer 9% dostali od pravicových voličov z protestu. Dostali ich preto, lebo pre kradnutie, podvádzanie a neserióznosť ostatných strán pravice nebolo koho voliť a voliť bolo treba. Dostali sa k svojim takmer 9% bez vlastnej zásluhy, ako to slepé kura k zrnu. A presne tak s dôverou pravicových voličov, ktorá je v tých takmer 9%-tách obsiahnutá, zatiaľ aj nakladajú. Ako nejaké slepé kura bez zodpovednosti.

Človek by si (na základe ich vlastných predvolebných vyjadrení) myslel, že ich hlavnou kvalifikáciou, agendou a komunikáciou bude hneď od prvého dňa vymenovania novej vlády aspoň tá úloha strážneho psa, boj proti korupcii a poukazovanie na prípadnú korupčnú minulosť,  prepojenia a rizikovú budúcnosť jej nových členov. Ale oni nie. Oni tam len sedia ako tie vši pod chrastami a o komunikáciu s voličmi sa stará takmer výlučne ich nová hlásna trúba - bača a krčmár Hlina.

Bača a krčmár Hlina sa s pravicovými voličmi, ktorí čakajú tvrdú a racionálnu opozíciu najmä voči pripravovaným daniam,  štátnemu šafáreniu a komunistickým riešeniam od školstva až po diaľnice, snaží komunikovať cez svoje blogy na úrovni a spôsobom, aký mu možno zožerú tie jeho ovce, alebo jeho krčmoví štamgasti po desiatom pive.

Povrchne, nekvalifikovane a napriek tomu, že už je po voľbách takmer zásadne o populistických témach. Vyše mesiaca po voľbách produkuje stále len také mítingové predvolebné reči. To tá Matovičova, takmer 9%-ná  strana vážne nedokáže ponúknuť nič viac, ako tie Hlinove témy? A ak už nie, tak aj tie Hlinove témy dokáže komunikovať iba s tou Hlinovou povrchnosťou?

OĽNO budíček!  Neruším vás náhodou pri delení toho štátneho, takmer päťmiliónového príspevku za hlasy? Myslím toho príspevku, ktorý ste dostali, resp. ešte dostanete z peňazí daňových poplatníkov za to, že v tej opozícii aj budete pre občanov niečo konštruktívne robiť. Za takmer 9% hlasov a 5 miliónov EUR ste tam povinní urobiť sakra veľký a poctivý kus práce pre pravicových voličov.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Dôvere by už schránka na Cypre neprešla. Pravidlá sa menia

Kauzy ako Lemikon či Váhostav by sa opakovať nemali, staré prípady však už protischránkový zákon nezachytí.

KOMENTÁRE

Slovenský Lex Panama a Žitňanskej obhajoba

Aj keby zákon skresal rozkrádanie len o „drobné“, stále hovoríme asi o miliónoch.


Už ste čítali?