Lenže USA nezaložili socialisti a prerozdeľovači!

20.6.2012 o 19:15 | Karma článku: 23.85 | Prečítané  4637-krát

Karl Marx by možno aj dnes napísal, že Európu obchádza strašidlo. Strašidlo socializmu. A nezostalo by iné ako dodať, že socializmus je prípravným štádiom komunizmu. Socializmus je prípravným štádiom diktatúry potláčajúcej základné ľudské práva a slobody. A najväčší problém je práve v tom, že Európu dnes ovládajú socialisti. Aj keď sú náhodou v inej strane, ale majú socialistické myslenie.

Európu dnes ovládajú slizkí paraziti, zlodeji, vycuciavači a  nechutní prerozdeľovači cudzieho majetku a cudzích peňazí. Ovládajú ju defraudanti akýchkoľvek nimi nevytvorených hodnôt. A čím viac Európa pod ich komunistickou čižmou trpí, tým viac defraudujú, tým viac berú jedným a prideľujú druhým.

Berú jedným bez toho, aby sa ich pýtali či súhlasia, že im bude zobrané a prideľujú druhým bez toho, aby sa ich pýtali, či chcú aby im bolo pridelené.  Berú jedným bez toho, aby im vystavili potvrdenku a záruku a prideľujú druhým bez toho, aby od nich nejakú potvrdenku a záruku žiadali. Oni nepotrebujú dávať a brať žiadne záruky, lebo to nie sú ich peniaze. Tie peniaze sú ukradnuté občanom, ktorých názor ich nezaujíma. Zaujíma ich iba moc a zaujíma ich to, aby tým vynúteným prerozdeľovaním postupne dosiahli zotročenie aj veriteľov, aj dlžníkov.

Nie, za to kde sme nemôžu finančné trhy.  Trh je iba miesto, kde sa prejavuje  prirodzená ľudská povaha pri výmene tovarov a služieb za protihodnotu.  Nie, finančné trhy nemôžu za to, že je prirodzenou vlastnosťou človeka žiadať za produkty svojej práce, za svoje peniaze, aj za svoje investície adekvátnu protihodnotu. Za to kde sme nemôže trh, ako sa nám to poniektorí pokúšajú nahovoriť. Trh, výmena hodnôt za protihodnoty je rovnako ako deľba práce, rovnako ako tovarová výmena iba základnou charakteristikou vývoja ľudstva, už odkedy ľudstvo existuje.

Za to kde sme môžu tí, ktorí sa trh snažia pretvárať na svoj krivý obraz a deformovať ho. Nabúravajú prirodzené hodnotové výmenné vzťahy medzi veriteľmi a dlžníkmi, ktoré vznikajú na trhu a z problémov takto spôsobených obviňujú raz trh, raz veriteľov a raz dlžníkov. Tak ako im to kedy vyhovuje ich názorovo obracajú proti sebe. Rozdeľujú ich a panujú. Rozdeľujú ich, aby ich potom mohli narýchlo a neočakávane spojiť v novom európskom ZSSR. Lepšiu socialistickú revolúciu by nevymyslel ani Lenin.

A hrozí, že celá Európa im na to skočí. Skočí im na to možno celá Európa napriek svojej takmer 50 ročnej skúsenosti so socializmom. Niektorým asi dve diktatúry v dvadsiatom storočí nestačili, keď tak usilovne podporujú ďalšiu.

To, čo oni založia určite nebudú ďalšie USA. To, čo oni založia bude ďalší ZSSR. Lebo aj USA, aj ZSSR boli založené na obraz svojich zakladateľov.

 

Hlavné správy

TECH.SME.SK

Na Sibíri sa objavujú záhadné diery

Polostrov Jamal sa stal laboratóriom, kde vedci začínajú študovať diery, ktoré po sebe zanechávajú výbuchy metánu.

AKTUALIZOVANÉ 16:15

Tisíce ľudí v Moskve demonštrovali na pamiatku Borisa Nemcova

Demonštráciu proti ruskej vláde a jej angažovaniu sa v ukrajinskom konflikte zmenili na spomienku na zavraždeného politika.

DNES PÍŠE ROBERT BIELIK

Nebrať sa vážne nie je maličkosť

Niekedy stačí, ak sa prestaneme brať tak vážne. Ale ani to, ako vieme, nie je žiadna maličkosť.


Už ste čítali?