Podvod na sestrách je útok na zdravie občana

Autor: Ján Galan | 22.7.2012 o 11:49 | (upravené 23.10.2012 o 11:50) Karma článku: 17,91 | Prečítané:  1513x

Každý človek sa skôr či neskôr, na kratší či dlhší čas ocitne ako pacient v nemocnici. Podľa závažnosti jeho zdravotných problémov bude jeho život viac či menej závisieť od práce lekárov a zdravotných sestier a od ich chuti a motivácie pracovať. Doktor stanoví diagnózu a nasadí liečbu (nebavme sa teraz o chirurgoch), možno raz-dvakrát za deň príde k pacientovi na vizitu a pokiaľ ide o ťažší prípad a za pacienta s ním komunikujú jeho príbuzní, tak si ich odvedie k sebe do kancelárie, aby tam s nimi vo všetkej diskrétnosti prebral pacientov zdravotný stav, prognózu, alternatívy ďalšej liečby a (samozrejme ako inak, určite iba v mimoriadne ojedinelých prípadoch) aj výšku svojej motivácie pacienta liečiť tými lepšími, resp. pre pacienta znesiteľnejšími alternatívami liečby.

Ak sa už bavíme o tých ojedinelých prípadoch, tak taký doktor (samozrejme iba ojedinele) nezabudne príbuzným pripomenúť, že tie lepšie, prípadne pre pacienta znesiteľnejšie spôsoby liečby väčšinou bývajú aj drahšie a on bude musieť vynaložiť značné osobné úsilie aby, pri klesajúcich rozpočtoch na všetko, ich schválenie u svojich šéfov, prípadne u poisťovne presadil. A príbuzní pacienta to jeho zvýšené osobné úsilie (samozrejme iba ojedinele) aj patrične ocenia. A spokojní odchádzajú domov s vedomím, že ich rodič, dieťa, strýko, brat, sestra, babka, dedko sú v rukách dobrého a navyše aj motivovaného doktora a bude im v nemocnici poskytnutá iba tá najlepšia možná zdravotná starostlivosť.

Ibaže tu dochádza (nie ojedinele) k omylu. Tých 90% najlepšej možnej zdravotnej starostlivosti poskytne pacientovi v nemocnici nie ten diskrétny lekár v kancelárii, ale tá zdravotná sestra na oddelení. Lebo od tej je pacient závislý 24 hodín denne. A keď sme už pri tých ojedinelých prípadoch, tak  v ojedinelých prípadoch tá sestra dostane maximálne nejakú tú kávičku, kvety, či bonboniéru. Ale nebavme sa o ojedinelých prípadoch a vychádzajme z toho, že všetci doktori a všetky sestričky pracujú iba za plat a všetci spoločne poskytujú iba tú najlepšiu možnú zdravotnú starostlivosť.

Potom je od štátu poriadne svinstvo a zneváženie zdravia občanov, že tým, ktorí poskytujú občanovi v nemocnici 10% zdravotnej starostlivosti na platoch pridal a tých, ktorí mu poskytujú 90% starostlivosti podviedol a svoj sľub zvýšenia platov nesplnil.

A teraz sa nebavíme o ojedinelých prípadoch, ale o priamom útoku politikov na zdravie občana. Lebo ak si štát dovolí takto jednať a podvádzať  ľudí, od ktorých priamo závisí zdravie a život občanov, tak potom by bolo férovejšie občanovi povedať rovno, že na jeho zdravie štát kašle a s každým zdravotníckym pracovníkom sa má dohodnúť na jeho ohodnotení osobne.  A samozrejme potom už nie v ojedinelých, ale vo všetkých prípadoch. A zároveň s tým zrušiť zdravotné poistenie.

To by bolo aspoň férové, ale toto je iba pokrytecké svinstvo.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Cibulková: Mohla som sa zlomiť, no hodila som to za hlavu

Dominika Cibulková sa pri premiére na turnaji Masters prebojovala do semifinále. Stačilo jej na to jedno víťazstvo nad Simonou Halepovou.

SVET

Čechov pobúrila Prima. Zľakla sa Zemana a zastavila Krausa

Odmietla odvysielať reláciu Jana Krausa, v úvode ktorej kritizujú Zemana.


Už ste čítali?