Nebude spotrebiteľ, nebude EU.

Autor: Ján Galan | 13.11.2012 o 13:52 | (upravené 13.11.2012 o 16:24) Karma článku: 16,68 | Prečítané:  1067x

Milí politici a bankári. Možno ste si v tej šialenej honbe za percentami voličských preferencií a v honbe za zvyšovaním miery zadĺženia občanov EU aj celých krajín mierne opomenuli všimnúť, na čom je kapitalizmus vlastne založený. Kapitalizmus nie je založený na politických kecoch, ani na rozkrádaní a prerozdeľovaní daňami nazdieraných štátnych rozpočtov. Kapitalizmus nie je založený ani na výške zisku bánk.

Kapitalizmus  je založený na tom, že bežný pracujúci človek ide do obchodu a urobí  tam nákup, ktorý pozostáva možno na 10%  z vecí, bez ktorých sa biologicky nedá prežiť a na 90% z vecí, bez ktorých sa biologicky prežiť dá. Kapitalizmus je založený  na nálade bežného pracujúceho občana kupovať si práve tých 90% vecí, bez ktorých sa prežiť dá. Kapitalizmus je založený na bežnom pracujúcom človeku a jeho chuti míňať peniaze. Kapitalizmus je založený na spotrebe.

Politici hádajte aké by ste dostali dane (všetkého druhu) na rozkrádanie a prerozdeľovanie, keby si ľudia začali náhle kupovať iba tých možno 10% vecí, ktoré naozaj potrebujú na prežitie? Bankári hádajte koľko úverov by ste poskytli, keby klesla spotreba (a tým aj výroba) všetkého o 90%?

Hádajte čo sa stane s celou EU keď ľuďom svojim nechutným zdaňovaním, defraudovaním a prerozdeľovaním úplne pokazíte náladu nakupovať všetko, čo k životu nevyhnutne nepotrebujú?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Všade sú míny, dávajte pozor, kam šliapete. Oslobodzovanie Mosulu potrvá

Islamský štát nemá veľkú šancu ubrániť svoje najväčšie mesto. Zároveň nemá kam ujsť a civilistov berie ako rukojemníkov.

EKONOMIKA

Rumuni aj Bulhari sú na tom s dôchodkami lepšie ako Slováci

Oveľa lepšie vyhliadky má Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

KOMENTÁRE

Dráždenie čínskeho draka

Donald Trump si už stihol pohnevať Peking. Zrejme to nebolo nedorozumenie.


Už ste čítali?