Nie vy, ale ja som štát!

Autor: Ján Galan | 9.1.2013 o 18:06 | (upravené 12.1.2013 o 0:06) Karma článku: 32,74 | Prečítané:  9025x

„Štát som ja“, vyhlásil kedysi absolutistický monarcha Ľudovít XIV. a následne sám seba vymenoval do funkcie svojho vlastného prvého ministra. „Opozícia útočí na štátnosť“, vyhlásil dnes, o nejakých 350 rokov neskôr premiér jednej (ešte stále) demokratickej krajiny v EU, v súvislosti so snahou opozície obžalovať prezidenta za úmyselné porušenie ústavy.

Premiér teda týmto výrokom mne, občanovi SR jasne oznámil, že podľa jeho vnímania „v SR je štátom prezident". A podľa všetkého predpokladám, že asi už ani nepotrvá dlho a bude mi dnešný premiér ako občanovi SR chcieť oznámiť aj to, že: „prezidentom som ja". A zrejme tým nebude myslieť mňa, ale seba.

Hm, no asi by som mu ako občan na to mal nejako odpovedať aby tu náhodou neprišlo, ako hovorieva tuto susedný prezident, k nejakému „zásadnému nedorozumeniu". Takže pán premiér, takto to nie je a ani nikdy nebude. Lebo vy všetci štátni úradníci v akejkoľvek volenej funkcii, či sa už voláte Vladovia, Robovia, Ivanovia, Ivety, či akokoľvek inak, ste iba z milosti občana dočasne zvolení a platení úradníci, vy ste iba dočasní správcovia štátu, vy ste iba služobníci.

Ak vám náhodou ešte ani po 20 rokoch stále nedochádza kto tu je štát, tak vám ako občan oznamujem, že nie nejaký volený úradník je tu štát - ale tu som štát ja, občan SR!

A zároveň Vám oznamujem, že pokiaľ sa preukáže, že ktorýkoľvek volený úradník úmyselne porušil Ústavu SR, či akýkoľvek iný zákon, tak jeho obžaloba nikdy nebude „útokom na štátnosť", ale práve naopak, vždy to bude iba ochrana štátnosti.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát chce rozbehnúť elektromobilitu. Zadotuje kúpu áut

Úspešnosť dotácie je dnes otázna. V Nemecku sa skončila fiaskom. Tam mali dostať peniaze vo výške štyritisíc eur.

KULTÚRA

Krv na kancelárskom papieri. Slovenské krimiseriály sú mimo

Dôvody, prečo sa na naše krimi nedá pozerať.

PLUS

Úder z neznámeho sveta. Ako vnímali križiacke výpravy moslimovia

Veľká vojna z pohľadu nepriateľa Európy.


Už ste čítali?