Pravici viac treba výkonných politikov (ako emeritných)

Autor: Ján Galan | 12.2.2013 o 12:58 | (upravené 12.2.2013 o 18:43) Karma článku: 12,80 | Prečítané:  770x

Nielen pápež a biskupi, ale aj pravicoví politici v najlepšom veku sa nám tu akosi začínajú, aby som použil moderné slovo, emeritovať. Myslím tým, že asi začína byť módou, aby aj pomerne mladí a pomerne schopní politici v najlepšom výkonnom veku začínali poškuľovať po zaslúžilých a výsluhových funkciách.

Parafrázujúc  starý, bradatý vtip, mi napadá vyhláška obecného úradu v znení: „súdruhovia, ktorí už dovŕšili 40 rokov, nech sa buď hlásia v domove dôchodcov, alebo nech si podajú kandidatúru za prezidenta, či europoslanca".

Nechcem tým v žiadnom prípade povedať, že funkcie ako prezident, či europoslanec nie sú pre pravicu dôležité funkcie (však nakoniec vidíme čo taký prezident dokáže svojou (ne-) činnosťou spôsobiť a nakoniec aj taký Farrage je nielen príjemným, ale iste aj užitočným oživením EP...), len vychádzam z toho, že schopní pravicoví politici vo výkonnom veku, ako sú Procházka a Sulík, by sa v takýchto, z hľadiska právomocí a možností niečo reálne ovplyvniť pre vývoj Slovenska viac-menej nie veľmi podstatných funkciách, ešte v tomto veku zašívať nemali. Mali by sedieť v budúcej vláde a makať na tom, čo od nich ich pravicoví voliči očakávajú. Škôd na naprávanie bude viac ako dosť.

A až keď splnia čo sa od nich očakáva doma v reálnej politike, až potom si (možno) zaslúžia, aby sme z nich urobili zaslúžilých funkcionárov v emeritných funkciách ako je prezident, či europoslanec.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Falošné správy a fabriky na trolov: Ako funguje propaganda 2.0

Ako sociálne siete a falošné správy stvorili dnešných populistov.

TECH

Gene Cernan videl z Mesiaca svet bez hraníc

Posledný muž na Mesiaci priniesol späť na Zem československú vlajku.

SVET

Savčenková pre SME: Ukrajina nie sú skorumpovaní politici

Musím Ukrajincov prebudiť, hovorí poslankyňa.


Už ste čítali?