Slovensko je po krk v ... a NRSR sa chystá na letné prázdniny

Autor: Ján Galan | 21.6.2013 o 7:18 | (upravené 21.6.2013 o 10:14) Karma článku: 19,44 | Prečítané:  1483x

Predstavte si firmu v hlbokých a urgentných problémoch. Firmu, kde sa z hľadiska organizácie a  funkčnosti všetko rozpadá, kde procesne a vzťahovo všetko hnije, kde celá prevádzka v oblasti nákladov a výnosov začína na tisíc miestach horieť, kde na účtoch chýba každým dňom stále viac peňazí na prevádzku a výplaty zamestnancov. Predstaviť si takú firmu na Slovensku nie je vôbec nič ťažké.

Firma smeruje ku dnu, jej manažment robí jedno hlúpe rozhodnutie za druhým, zbytočne rozhadzuje peniaze a navyše ešte okráda firmu kde sa len dá. A keď mu už rozkradnuté chýba, tak si peniaze požičia. Veď nie je to jeho firma, ale akcionárov. Tak kto by sa s tým páral, veď oni tie straty nakoniec aj tak budú musieť uhradiť...

Je práve pekný slnečný jún a za opísanej utešenej situácie tej firmy sa členovia jej dozornej rady (hovoria si NRSR), ktorí sú priamo zodpovední akcionárom za kontrolu práce manažmentu a celkový stav firmy, už chystajú a tešia na letné prázdniny. Tešia sa, že si po dobre vykonanej práci, po výsledkoch a výkone, ktorý priniesli pre akcionárov, že si konečne darujú zaslúžené letné prázdniny v časovej dĺžke iba o 12 dní kratšej ako školáci... No len si také niečo predstavte.

Fuj, je to neuveriteľná a hrozná predstava, že?  No ja myslím to, že oni sa z tých dlhých letných prázdnin ešte chcú do tej firmy aj vrátiť...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Všade sú míny, dávajte pozor, kam šliapete. Oslobodzovanie Mosulu potrvá

Islamský štát nemá veľkú šancu ubrániť svoje najväčšie mesto. Zároveň nemá kam ujsť a civilistov berie ako rukojemníkov.

EKONOMIKA

Rumuni aj Bulhari sú na tom s dôchodkami lepšie ako Slováci

Oveľa lepšie vyhliadky má Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

KOMENTÁRE

Dráždenie čínskeho draka

Donald Trump si už stihol pohnevať Peking. Zrejme to nebolo nedorozumenie.


Už ste čítali?