p.Fico, istotu reformy súdnictva viete garantovať iba ako premiér

Autor: Ján Galan | 27.2.2014 o 16:13 | Karma článku: 26,79 | Prečítané:  1521x

Ja som strašne rád, že sa ľady konečne pohli a spravodlivosť v našom štáte sa má dočkať reformy zo strany pána premiéra Fica. Som o to radšej, že pán premiér sa rozhodol jednať takto rezolútne a nekompromisne a ukázať všetkým jeho neprajníkom, že riešenie katastrofálneho stavu súdnictva je jeho prioritou a vyvráti tak všetky nepodložené tvrdenia zlých jazykov, že by mu snáď jeho súčasný stav vyhovoval.

Je mi úplne jasné, že tak komplikovaný a citlivý projekt ako je reforma súdnictva, sa nedá úspešne zrealizovať za smiešne dva týždne, ktoré ešte zostávajú do prezidentských volieb a už tobôž nie pri potrebe zmien Ústavy SR. Je mi tiež jasné, že pán premiér môže takúto veľkú reformu úspešne zrealizovať, iba ak na to bude mať dostatok času a priamy odborný dohľad na vládu a hlavne na jej ministra spravodlivosti.

Z pozície prezidenta republiky s minimálnymi právomocami sa reforma súdnictva realizovať nedá. Veď čo si budeme hovoriť, dlhoročná prax jasne dokazuje, že vláda ani parlament u nás nezvyknú brať snahy našich prezidentov vážne a vždy si robia čo chcú.  Tým skôr, že pán Fico jasne povedal, že by v pozícii prezidenta pre seba žiadne väčšie právomoci nežiadal.

Preto v prezidentských voľbách urobím čo je v mojej moci, aby pán premiér Fico dostal možnosť zostať aj naďalej premiérom a tú reformu súdnictva do roku 2016 osobne garantoval a zrealizoval. Lebo pánovi premiérovi a jeho plánom samozrejme verím, ale čo ak by sa po ňom stal premiérom niekto nespoľahlivý a žiadna reforma súdnictva by sa nekonala?

To predsa ako občan a volič, ktorý chce reformu súdnictva nemôžem riskovať.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ficov statusový symbol, amnestie a El sexico (Schutzov týždeň)

Fico je absolútne raritný otvorenosťou a vytrvalosťou, s akou vozí štátnu radkyňu.

KOMENTÁRE

Zničia raz naše deti svet?

Do 20 rokov má zmiznúť takmer polovica pracovných miest.

SVET

Pre deti vo svete bol rok 2016 zlý, jeden z najhorších

Na celom svete je ohrozených takmer pol miliardy detí.


Už ste čítali?