BA Staromešťania, ako sa vám žije v meste kde na vás nadávajú?

Autor: Ján Galan | 14.1.2011 o 12:11 | (upravené 14.1.2011 o 12:21) Karma článku: 12,98 | Prečítané:  3063x

Prečo ešte stále diskriminujete zvyšok zemegule a konečne neumožníte návštevníkom vašej mestskej časti zaparkovať za podmienok, ktoré sú v európskych veľkomestách bežné?  Prečo musíme ešte stále, dokola, každý deň, vždy znova a  nekonečne krúžiť cez tie vaše úzke ulice okolo úradov, inštitúcií a nemocníc kam súrne potrebujeme ísť a pritom sa márne pozerať na množstvo po celý deň voľných parkovacích miest, kde nesmieme zaparkovať iba preto, že nie sme rezidentmi vašej mestskej časti? Ak už neberiete ohľad na cudzích, berte ohľad aspoň na vlastných - kedy už prestanete kaziť biznis obchodníkom sídliacim vo vašom obvode a zakázaným parkovaním im odplašovať zákazníkov?

Kedy nám už prestanete spôsobovať zbytočné náklady za neefektívne najazdené kilometre po vašich uliciach a kedy už prevezmete zodpovednosť za úplne zbytočné znečisťovanie životného prostredia, ktoré tým nekonečným krúžením okoľo voľných parkovacích miest splodinami našich aut spôsobujeme?

Už bolo spísaných množstvo petícií,  už vám bolo predložených množstvo konštruktívnych návrhov na kompromisné riešenia, vrátane zredukovania vyhradeného  rezidenčného parkovania na hodiny mimo pracovného času, počas ktorého  tie vaše miesta  aj tak nepotrebujete a sú po celý deň prázdne a nevyužité.  Už ste si zvolili aj novú starostku, ktorá ako inteligentná žena možno chápe, že volebné heslo jej súpera "Staromešťania majú prednosť" sa dá v praxi realizovať aj bez toho aby ste museli diskriminovať ostatných obyvateľov Bratislavy a jej návštevníkov.

Vaša starostka by ako sociologička mala chápať, že kto chce medzi ľuďmi žiť ten by sa mal chovať ako človek, byť schopný kompromisov a nesnažiť sa žiť na úkor ostatných. Všetci sa s vami chcú dohodnúť, tak prečo to ignorujete?  Alebo ste si tú "svoju" časť Bratislavy  už definitívne sprivatizovali?

Ak je to tak, treba to len jasne a verejne deklarovať.  Potom ale na hrubé gate hrubá záplata. Nečudujte sa, keď si obyvatelia všetkých ostatných mestských častí u svojich starostov vynútia rovnaký rezidenčný parkovací systém ako máte vy, ale napríklad s tým, že v pracovnom čase bude povolené parkovanie pre všetkých obyvateľov Bratislavy s výnimkou rezidentov Starého mesta.

Jedného pekného dňa sa môže stať, že sa  vyberiete do práce v inej mestskej časti  a nezaparkujete. Potom tam budete len stále dokola krúžiť, benzín míňať, vzduch znečisťovať a možno pri tom nekonečnom krúžení okolo prázdnych parkovacích miest vám konečne dôjde kde ste urobili chybu.

Že vy sa takejto "pomsty" nebojíte, že obyvatelia ostatných mestských častí to nie sú schopní zorganizovať a zariadiť?

OK, tak si to otestujme a urobme prvý krok:

Kto je za to, aby sme si my, obyvatelia ostatných mestských častí u svojich starostov masovými demonštráciami pred našimi MÚ vynútili zavedenie parkovacieho systému, ktorý umožní počas pracovného času parkovanie všetkým  obyvateľom Bratislavy s výnimkou rezidentov Starého mesta, nech to potvrdí v diskusií k tomuto článku.

Že je to diskriminácia?  Ale kdeže, to len znamená, že:

ZVYŠOK BRATISLAVY MÁ PREDNOSŤ! A to sa predsa môže, nie?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zarábajú milióny na úkor štátu. Priekupníkov dreva sa nedarí odstaviť

Niektoré firmy, ktoré len skupujú drevo a posúvajú ho ďalej, majú s Lesmi SR uzatvorené nevypovedateľné zmluvy.

DOMOV

Dobré ráno: Kto zarába na slovenských lesoch

Ako u nás funguje biznis s drevom.

SVET

Amerika nemá rozpočet. Zastaví sa život v krajine?

Takzvaný shutdown bude stáť Američanov miliardy dolárov.


Už ste čítali?