Moja bezbordelová technológia likvidácie stromčeka

Autor: Ján Galan | 16.1.2011 o 12:08 | (upravené 16.1.2011 o 12:28) Karma článku: 7,15 | Prečítané:  1373x

neviem ako vám, ale mne pripomína nový, ešte v sieťke zabalený vianočný stromček  niečo podobné ako je korková zátka od šampusu, rybársky háčik alebo zaistený granát. Akonáhle stromček prinesiete domov a urobíte jeden osudový úkon - rozbalíte ho zo sieťky, do ktorej vám ho  zlomyseľný  predavač  so škodoradostným úsmevom zabalil, tak už nie je cesty späť.  Stromček po rozstrihnutí sieťky brutálne zväčší svoj objem a zaberie kusisko obývačky. Pritom je jedno aká je vaša obývačka veľká, pretože platí zákon, že priamo úmerne s veľkosťou obývačky rastie veľkosť kúpeného stromčeka.

Potom príde rýchlo pominuteľná  fáza života stromčeka aj vášho, kedy vás stromček svojou veľkosťou, tvarom a vôňou teší. Táto radosť zo stromčeka  je s časom plynúcim od Vianoc v nepriamej úmere. Podľa druhu a kondície  stromčeka možno niekedy okolo 15. januára tu už nie je radosť žiadna, iba veľká, opadávajúca a pichľavá opacha neurčitého tvaru, zaberajúca kusisko obývačky. Tá opacha nechce sama odísť a keď sa jej opovážite dotknúť tak vás pichne.

V tom momente prvého pichnutia mávam pocit, že práve teraz  prišiel čas kedy sa mi príroda ide pomstiť za to, že som ju kvôli krátkemu potešeniu obral  o stromček, ktorý niekde rástol dlhé roky.  Ľahšie ako sa stať ekologickým aktivistom je zbaviť sa zlého svedomia, a preto začnem vždy rozmýšľať ako ten stromček rýchlo zlikvidovať a zabudnúť.

Príroda je však mocný protivník a ja si uvedomím, že od oslobodenia ekologického svedomia ma delí dlhá a strastiplná cesta obrovskej, opadávajúcej a pichľavej opachy cez zvyšok obývačky, dve miestnosti s chlpatými kobercami, niekoľko úzkych dverí, dlhú chodbu bytu a nekonečné schodisko monitorované na každom poschodí troma susedmi pri dverových kukátkach.

Vtedy si uvedomím, že tento nerovný boj s prírodou, vysávačom a susedmi nie je možné vyhrať inak ako ísť do pivnice, doniesť hore pílu a niekoľko veľkých plastových vriec, stromček zbaviť všetkých konárov na mieste kde stojí, konáre natlačiť do vriec, vrecia odniesť ku kontajnerom, čistý kmeň vyhodiť z okna na čistinku pred domom a odtiaľ odniesť ku kontajnerom.  Výsledkom sú iba  2-3 m2 ihličia na zemi, nepoškrabané zárubne ani rámy okien, spokojní susedia, zneškodnená pomsta prírody a ušetrené peniaze za návštevu fitness. Že potom kto  je chytrejší, príroda  alebo  človek?

Btw., ako likvidujete stromček vy ?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?