Moja bezbordelová technológia likvidácie stromčeka

Autor: Ján Galan | 16.1.2011 o 12:08 | (upravené 16.1.2011 o 12:28) Karma článku: 7,15 | Prečítané:  1374x

neviem ako vám, ale mne pripomína nový, ešte v sieťke zabalený vianočný stromček  niečo podobné ako je korková zátka od šampusu, rybársky háčik alebo zaistený granát. Akonáhle stromček prinesiete domov a urobíte jeden osudový úkon - rozbalíte ho zo sieťky, do ktorej vám ho  zlomyseľný  predavač  so škodoradostným úsmevom zabalil, tak už nie je cesty späť.  Stromček po rozstrihnutí sieťky brutálne zväčší svoj objem a zaberie kusisko obývačky. Pritom je jedno aká je vaša obývačka veľká, pretože platí zákon, že priamo úmerne s veľkosťou obývačky rastie veľkosť kúpeného stromčeka.

Potom príde rýchlo pominuteľná  fáza života stromčeka aj vášho, kedy vás stromček svojou veľkosťou, tvarom a vôňou teší. Táto radosť zo stromčeka  je s časom plynúcim od Vianoc v nepriamej úmere. Podľa druhu a kondície  stromčeka možno niekedy okolo 15. januára tu už nie je radosť žiadna, iba veľká, opadávajúca a pichľavá opacha neurčitého tvaru, zaberajúca kusisko obývačky. Tá opacha nechce sama odísť a keď sa jej opovážite dotknúť tak vás pichne.

V tom momente prvého pichnutia mávam pocit, že práve teraz  prišiel čas kedy sa mi príroda ide pomstiť za to, že som ju kvôli krátkemu potešeniu obral  o stromček, ktorý niekde rástol dlhé roky.  Ľahšie ako sa stať ekologickým aktivistom je zbaviť sa zlého svedomia, a preto začnem vždy rozmýšľať ako ten stromček rýchlo zlikvidovať a zabudnúť.

Príroda je však mocný protivník a ja si uvedomím, že od oslobodenia ekologického svedomia ma delí dlhá a strastiplná cesta obrovskej, opadávajúcej a pichľavej opachy cez zvyšok obývačky, dve miestnosti s chlpatými kobercami, niekoľko úzkych dverí, dlhú chodbu bytu a nekonečné schodisko monitorované na každom poschodí troma susedmi pri dverových kukátkach.

Vtedy si uvedomím, že tento nerovný boj s prírodou, vysávačom a susedmi nie je možné vyhrať inak ako ísť do pivnice, doniesť hore pílu a niekoľko veľkých plastových vriec, stromček zbaviť všetkých konárov na mieste kde stojí, konáre natlačiť do vriec, vrecia odniesť ku kontajnerom, čistý kmeň vyhodiť z okna na čistinku pred domom a odtiaľ odniesť ku kontajnerom.  Výsledkom sú iba  2-3 m2 ihličia na zemi, nepoškrabané zárubne ani rámy okien, spokojní susedia, zneškodnená pomsta prírody a ušetrené peniaze za návštevu fitness. Že potom kto  je chytrejší, príroda  alebo  človek?

Btw., ako likvidujete stromček vy ?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kiska vymenuje za ústavných sudcov Laššákovú aj Mamojku

Spor týkajúci sa vymenovania ústavných sudcov sa ťahá už viac ako tri roky

DOMOV

Faktúra za Kiskove lety stojí na vode

Premiér Fico sa už takmer mesiac vyhráža.


Už ste čítali?