Blogovanie by malo byť pre politikov povinné

Autor: Ján Galan | 18.1.2011 o 9:57 | (upravené 18.1.2011 o 10:15) Karma článku: 6,73 | Prečítané:  697x

Blog by mal byť uzákonený ako operatívny, priamy informačný feedback práce politika voličovi.  Keďže povinnosť politika  písať blogy neexistuje, tak je volič odkázaný iba na  politikovu dobrovoľnosť občas blog napísať, prípadne na jeho príležitostné, nič nehovoriace a argumentačne trikrát vytáčané 10 sekundové vyjadrenia prezentované na chodbách parlamentu, či ministerstva. V optimálnych prípadoch vidíme až trojminútové tlačové konferencie k témam, ktoré by si vyžadovali aspoň trojhodinovú prezentáciu. Dostávame "objektívne" vyjadrenia rôznych samozvaných a  "niktonetušíkýmplatených"  politických analytikov, prípadne nič nehovoriace odpovede na servilné a z hľadiska logiky a kompetentnosti  až "rozumzastávajúce" otázky väčšinou blonďavých moderátorov politických debát.

Blogovanie by malo byť povinné minimálne pre tých, ktorí  4 roky nenápadne sedia v parlamente a nikto okrem nich netuší čo tam robia, prípade tých, ktorí majú popri parlamente ešte iks  funkcií a nikto okrem nich netuší  kedy  to robia.   Politik, ktorý nie je schopný alebo ochotný vyjadriť  svoje názory verejne, podať voličom v krátkom textovom útvare jasné a zrozumiteľné stanoviská a vysvetlenia,  podpísať  sa pod to s rizikom, že ho niekedy niekto v budúcnosti za podpísané slovo zoberie a následne v diskusií  pod článkom  zodpovedať  aspoň niekoľko konštruktívnych otázok, nemá v modernej politike čo robiť. Aby nedošlo k nedorozumeniu, týmto netvrdím, že všetci, ktorí to dokážu  v politike čo robiť majú.

Politici by mali mať zo zákona povinnosť napísať  blog, kde by  pravidelne za nejaké obdobie, napr. raz za 3 mesiace zhodnotili a vysvetlili voličom podstatné výsledky ich vlastnej práce a svoje vlastné stanoviská, ktoré v tom období k zásadným otázkam prezentovali.  Každý politik sám za seba, priamo vlastnou klávesnicou a na verejnom blogu.  O nič nejde, len o taký jednoduchý helicopter view nad vlastným výkonom ako to musí občas urobiť pre šéfa v práci alebo minimálne sám pre seba asi každý z nás.   Veď hádam by sa toho politici nezľakli. Skúsme im to dať pred najbližšími voľbami za úlohu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zarábajú milióny na úkor štátu. Priekupníkov dreva sa nedarí odstaviť

Niektoré firmy, ktoré len skupujú drevo a posúvajú ho ďalej, majú s Lesmi SR uzatvorené nevypovedateľné zmluvy.

DOMOV

Dobré ráno: Kto zarába na slovenských lesoch

Ako u nás funguje biznis s drevom.

SVET

Amerika nemá rozpočet. Zastaví sa život v krajine?

Takzvaný shutdown bude stáť Američanov miliardy dolárov.


Už ste čítali?