Transformácia Fica na Mečiara sa urýchľuje, katalyzátor Sulík

Autor: Ján Galan | 8.2.2011 o 12:29 | (upravené 8.2.2011 o 12:41) Karma článku: 21,90 | Prečítané:  9227x

To, že sa pán poslanec a právnik Fico konečne začal starať  o zákonnosť a  transparentnosť procesov a finančných tokov aj v komunálnej oblasti je chvályhodné. To, že začal práve v bratislavskom mestskom podniku OLO nie je relevantné, veď mohol začať hocikde inde, tak prečo nie práve tam.  Určite je lepšie začať neskoro a hocikde,  ako nikdy a nikde. To, že svoje skúmanie  začal práve od p.Sulíka ako bývalého riaditeľa, je pochopiteľné. Veď priznajme si ako ľudia, koho by nenaštvalo keby sa ho niekto snažil odvolať z fleku  podpredsedu parlamentu?  Potiaľto tomu ešte ako-tak rozumiem.

Čomu ale nerozumiem je,  prečo pán poslanec a právnik Fico pri svojom skúmaní nepostupuje právnickým, ale priam lekárnickým, či dokonca priam alchymistickým spôsobom.  V rámci jeho informačného elixíru, ktorý nám včera v rámci tlačovej konferencie namiešal sme sa v prvej dávke dozvedeli, že:

1. p.Sulík bol kedysi riaditeľom podniku OLO

Informácia pre niekoho stará, pre niekoho nová, ale ďakujem pekne, beriem na vedomie a treba konštatovať, že manažérske skúsenosti pre politika určite na škodu nebudú.

2. že p.Sulík tam "asi mal" plat vo výške 100 tis. SKK mesačne.

Je to síce prezradený dôverný osobný údaj, ale ďakujem pekne za info a treba konštatovať, že tá suma je pre niekoho veľa a pre niekoho málo, ale nebol tam vrátnikom bol tam riaditeľom a mal zodpovednosť, tak nech má aj plat.

3. že p.Sulík pri svojom odchode z funkcie prikázal účtovníčke aby mu vyplatila s predstavenstvom ústne dohodnutú (aj keď ešte písomne neschválenú) odmenu vo výške 5-násobku mesačného platu, čo predstavovalo 5 x "asi 100 tisíc SKK" a oznámil jej, že keby sa neskôr niečo v rozhodnutí predstavenstva  zmenilo, tak rozdiel vráti do 15 dní po vyplatení.

Ak  sa vyplatenie tej odmeny udialo na základe vopredného ústneho odsúhlasenia predstavenstvom a písomné schválenie  prišlo napr. na najbližšom zasadaní predstavenstva,  tak  kde je ten problém? Spochybnilo snáď  predstavenstvo dodatočne svoje ústne rozhodnutie? Zobral si p.Sulík tie peniaze neoprávnene?  Bol  týmto postupom porušený nejaký zákon, stanovy alebo interné smernice tej spoločnosti?  Ak p.Sulík jednal v zmysle zákona, stanov alebo interných smerníc tej spoločnosti neoprávnene, tak mu tie peniaze nemala účtovníčka vyplatiť a mala trvať na dodaní písomného schválenia predstavenstvom. Došlo snáď medzi p.Sulíkom a tou účtovníčkou ohľadne vyplatenia k nejakému konfliktu?  Došlo snáď k dodatočnému rozhodnutiu predstavenstva, že p.Sulík jednal pri vyplatení odmeny neoprávnene?  Nič z toho p.Fico neprezradil, takže zrejme ani nebolo čo.

4. ďalej sme sa dozvedeli, že "toto teda nie je všetko" a nabudúce sa dozvieme ako p.Sulík sám sebe predal pozemok patriaci spoločnosti OLO.

Horím zvedavosťou a už sa neviem dočkať, len nechápem  prečo ma p.Fico ako občana s právom na informácie o politikoch ak naozaj takúto  zaujímavú  informáciu má a vie ju zdokladovať, tak dlho naťahuje.  Pripomína mi to už klasické Mečiarovo „viem, ale nepoviem", alebo „našiel som ráno na stole", alebo „mám CD, ktoré sa nedá odkódovať".

5. ďalej sme sa dozvedeli, že predseda parlamentu je človek, ktorý chodí na drogové testy

Matne, ale ešte stále dobre si spomínam, že tam bol p.Sulík dobrovoľne a iba z toho dôvodu aby objektívne vyvrátil niekým šírené informácie o jeho údajných  "kokainových večierkoch".

6. Ďalej sme sa dozvedeli, že vraj jedným z manažérov teplární, ktorí si odniesli 90-tis. EUR odstupné bol aj človek, ktorý je s p.Sulíkom rodina. Na otázku novinárov p. Fico odpovedal, že:

„treba sa na to opýtať p.Sulíka". p.Sulík večer na otázku TV redaktorky odpovedal, že netuší o čom je reč.

Slovo proti slovu, verím, že p.Fico  najbližšie predloží rodokmeň p.Sulíka a svoje tvrdenie zdokladuje.

Zdá sa, že p. Fico sa pustil do alchýmie, ktorou pre nás vyrába veľmi zvláštne informačné elixíry, ktoré nám potom ešte zvláštnejšie dávkuje.  Zdá sa mi, že obsahujú  podstatne viac jedovatých ako liečivých látok a ešte sa mi zdá, že p.Fico sa pri tých experimentoch začína rýchlo meniť a stále viac a viac  vyzerá ako Mečiar. Vždy som predpokladal, že to raz príde, ale že až tak rýchlo?  Ale má to aj pozitívnu  stránku, na transformáciu tých jeho 40% na  4% asi tiež nebudeme musieť čakať až 20 rokov.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zarábajú milióny na úkor štátu. Priekupníkov dreva sa nedarí odstaviť

Niektoré firmy, ktoré len skupujú drevo a posúvajú ho ďalej, majú s Lesmi SR uzatvorené nevypovedateľné zmluvy.

DOMOV

Dobré ráno: Kto zarába na slovenských lesoch

Ako u nás funguje biznis s drevom.

SVET

Amerika nemá rozpočet. Zastaví sa život v krajine?

Takzvaný shutdown bude stáť Američanov miliardy dolárov.


Už ste čítali?