Bloger Matovič, žobranie o klik na karmu a hrdosť blogera

Autor: Ján Galan | 15.2.2011 o 9:39 | (upravené 15.2.2011 o 9:55) Karma článku: 10,48 | Prečítané:  2622x

Povedať  blogerovi  aby si za napísanie blogu  neželal  klik na karmu je niečo podobné  ako povedať komukoľvek aby si za svoju prácu neželal  peniaze alebo aspoň nejakú formu odmeny, či  minimálne uznanie od toho, pre koho tú prácu robí.  Iste, blogerovi nemusí  ísť pri písaní každého  blogu o karmu, rovnako ako človeku nemusí  ísť pri každej práci čo robí o peniaze, odmenu  či uznanie,  ale v zásade sa dá konštatovať, že tak ako sú (resp. by mali byť...)  peniaze nástrojom hodnotenia kvality  práce, tak je (resp. by mala byť...) možnosť kliknúť na karmu nástrojom  na hodnotenie kvality napísaného blogu a uznanie výsledku práce blogera.

Avšak podstatným rozdielom vo finančnej odmene za prácu a "karmovej odmene" za napísanie blogu  je to, že kým  za prácu si človek dohodne odmenu so svojim  zamestnávateľom vopred, tak v prípade blogu to uznanie a ohodnotenie karmou  nie je možné (resp. všetko je možné, ale nemalo by byť...)  možné dohodnúť so svojim zákazníkom - čitateľom blogu - vopred a kvalitu blogu preverí a uzná alebo neuzná až trh, až jeho čitateľ, až konečný zákazník blogera.

To znamená, že písanie blogov sa z hľadiska odmeny a rizika podobá viac na podnikanie ako na zamestnanie. Človek ide s kožou - so svojimi názormi -  na trh a je to určite aj malé dobrodružstvo a určite aspoň  taký maličký príjemný adrenalínik, že ako to dopadne. A dopadne to raz lepšie, raz horšie, o tom tá súťaživá  hra je.

Tejto súťaživej hre, tomuto dobrodružstvu, tomuto malému príjemnému adrenalínu, tomuto riziku podnikania blogera sa bloger Matovič vo svojom včerajšom blogu nazvanom: „SaSkári šaškujú, alebo ako Bugár Sulíka usvedčil" snažil vyhnúť a v závere blogu si dovolil  napísať z hľadiska blogovania priam historickú a neuveriteľnú vetu: "... ak kliknete na karmu, vôbec sa nenahnevám;))" On tam predsa  kľudne mohol napísať niečo ako: „ak súhlasíte s mojimi názormi, tak sa nenahnevám ak to vyjadríte v diskusií", nie, on tam napísal, opakujem: "... ak kliknete na karmu, vôbec sa nenahnevám;))" Stálo to tam aj s tým podlízavým smejkom.

Neviem, čo hovorí na takéto nechutné  žobranie jeho česť politika, či jeho česť podnikateľa. Ale viem, že z hľadiska cti blogera je to viac na grc ako tridsať Trnkových prejavov.  Aby bolo jasné,  ja v prípade tohto môjho blogu kašlem na to, že mi na karmu neklikne milión Matovičových priaznivcov. (keby mi o ich karmu išlo, tak by som ich o to kliknutie podľa vzoru ich idolu  pekne poprosil...)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Koľko stál Plavčan, ešte len spoznáme

Človek s Plavčanovou históriou sa nikdy nemal stať ministrom.

DOMOV

Kauza Plavčan: O čo ide v najväčšom škandále leta?

Najdôležitejšie otázky a odpovede o kauze eurofondov.


Už ste čítali?