Len hlupák by ho podplácal, veď on koalíciu potopí aj zadarmo

Autor: Ján Galan | 16.2.2011 o 11:44 | (upravené 16.2.2011 o 11:56) Karma článku: 14,05 | Prečítané:  2130x

Po prvé, pochybujem, že by chcel Matoviča niekedy niekto podplatiť, a to ani "zo srandy". V kontexte  ďalších mediálnych bublín, ktoré okolo seba sám vyvolal  sa mi skôr zdá, že už tá jeho prvá  kauza  bola vymyslená. Bola vymyslená s jediným cieľom, ako aj všetko ostatné okolo neho. Išlo o to poukázať na seba a  na svoju vlastnú dôležitosť v koalícií. Zviditeľniť sa a vyrobiť situáciu, ktorá ostatných presvedčí o jeho dôležitosti, nenahraditeľnosti a dostane ho do médií. Zároveň si okolo seba vytvoril imidž "nepodplatiteľného" politika,, resp. imidž politika, ktorý sa nedá podplatiť 20-timi miliónmi EUR. Jeden  ani nevie kedy môže byť takýto imidž pre politika  s  neistou politickou budúcnosťou užitočný...

Po druhé, odvtedy vo svojom  zviditeľňovaní systematicky pokračuje. Najprv začal vydierať koalíciu presadením nereálnych podmienok do vládneho programu, a to až dávno po tom, ako bol vládny program schválený. Prečo to neurobil skôr, potichšie, vyjednávaním a už vo fáze jeho prípravy? Následne začal zneisťovať celú koalíciu  informačnými bublinami o budúcom vytvorení vlastnej strany, ale aby všetkých navonok akože ukľudnil - tak on tú stranu založí  "nie skôr ako po novom roku".  Prečo s tým vôbec začal? Ak chce založiť vlastnú stranu, tak  nech si ju založí, ale prečo o tom vypúšťa mediálne bubliny pol roka vopred? Aby zneisťoval celé Slovensko ohľadne  stability vlády? Má šťastie, že už nemáme vlastnú menu, lebo jeho reči by určite zamávali kurzom a spôsobili by hospodárske škody.

Po tretie, teraz vyšiel  so "senzačným" paušálnym obvinením o straníckych nomináciách úplne pritom ignorujúc fakt, že na samotnej straníckej nominácií by nemuselo byť nič zlé pokiaľ tá strana nominuje schopného odborníka a pokiaľ ten odborník tú firmu nebude tunelovať. V.p. Matovič možno si to neviete predstaviť, ale aj odborníci môžu mať nejaké politické názory,  sympatizovať s nejakou stranou  alebo dokonca  byť jej členom a tá strana  ich môže niekam nominovať. Ďaleko podstatnejšie je sledovať ako tú funkciu, do ktorej boli nominovaní zvládajú a v prípade problému to okamžite riešiť odvolaním bez 90- tisícového odstupného.

Po štvrté, začal hlasovať spolu s opozíciou a tým nabúral koaličné dohody. V.p. Matovič čo si myslíte, že by sa stalo keby tento Váš postup realizovali všetci poslanci koalície a začali by,  každý jeden individuálne či už "na základe svojho svedomia" alebo iba preto aby sa zviditeľnili, kedykoľvek hlasovať s opozíciou? Prečo si myslíte, že Vy ako  radový poslanec koalície máte lepšie svedomie a menšiu povinnosť dodržiavať koaličné dohody ako Vaši kolegovia v parlamente?

Po piate, začína tu propagovať nejakú myšlienku strany fungujúcej  na nestraníckych princípoch, citujem: „Bude to strana bez akýchkoľvek štruktúr - okresných, krajských a podobne. Naozaj to bude pro forma strana na to, aby sme umožnili nezávislým, komukoľvek do tohto parlamentu kandidovať...,"

V.p. Matovič, jasne definovaný stranícky a ideologický systém politických strán, systém " pravice a ľavice" na svete existuje už od 17. Storočia, kedy vznikol  v Britskom parlamente a stal sa štandardom po celom svete (1690-1695. strany „Whig" a „Tory"). Ak sa Vám teraz a tu  podarilo vymyslieť niečo lepšie ako na svete už stáročia funguje, treba Vám pogratulovať. Založte to, ale nekecajte o tom toľko, lebo človek má pocit, že to ani založiť nechcete, len chcete o tom v médiách kecať  a vydierať túto koalíciu na splnenie svojich nezmyselných požiadaviek.

Po šieste, som toho názoru, že:

a) Matovič nie je a nebude schopný svoje  deštruktívne chovanie zmeniť a bez ohľadu v akej pozícií v parlamente bude  a aké dohody s kým uzatvorí on stále bude prichádzať s novými a novými medializovanými prekvapeniami ohrozujúcimi stabilitu koalície

b) s Matovičom táto koalícia tri  a pol roka neprežije  a  čím dlhšie a čím verejnejšie v nej bude pôsobiť, tým viac % SMER získa

c) treba sa v koalícií vážne zamyslieť nad predčasnými voľbami

 

Po siedme, odkaz pre pána Matoviča:

V.p. Matovič, na Slovensku teraz  ide o viac ako len  o Vás a Vašu mediálnu prezentáciu. Ste radovým poslancom koalície, tak  Vás prosím aby ste sa aspoň pokúsili trocha zdisciplinovať (aspoň do tej miery ako to Vaša povaha dovolí)  a aby ste nezničili túto ťažko vzniknutú a krehkú koalíciu, ktorá určite ani zďaleka nie je ideálna, ale je ďaleko lepšia ako to, čo tu bolo predtým. Lebo to, čo tu bolo predtým teraz má 43,2 % podporu. Tak ju už prosím nezvyšujte.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

PLUS

Školákov učí jesť zdravo. Bez cukru či bielej múky

Niekdajší šéfkuchár v hoteli je teraz vedúcim školskej jedálne.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.


Už ste čítali?