Ohrozujú ma bezpeční a slušní vodiči!

Autor: Ján Galan | 15.3.2011 o 12:54 | (upravené 15.3.2011 o 13:04) Karma článku: 5,92 | Prečítané:  2408x

O smrteľne nebezpečných cestných pirátoch,  ktorí robievajú myšičky na dvoch kolesách medzi autami v päťkilometrových zácpach, v peších zónach zvyknú spomaľovať na 120, na diaľniciach  najradšej predbiehajú cez benzínky a v centrách miest na tej zebre dovtedy spokojne nezaparkujú kým k múru nepritlačia aspoň tri kočíky s dvojičkami, sa už popísali tony papiera.  Mňa však neohrozujú takýto vodiči, resp.  štatisticky na jedného takéhoto ma denne ohrozí až desať bezpečných a slušných vodičov, ktorí sú bezpeční a slušní takmer až smrteľne.

Takýto  bezpeční vodiči  jazdievajú v bezpečnej  50-tkovej zóne medzi semaformi v meste zásadne ešte bezpečnejšou rýchlosťou, a to maximálne 20-30 km/hod. Keď však po prejdení troch štvrtín vzdialenosti medzi jednotlivými semaformi zbadajú, že na ďalšom semafore naskočila oranžová, prípadne, že nejaký ten modernejší semafór už začal blikať, tak sa odrazu zobudia a v rámci plánovaného bezpečného prejdenia križovatky  prišliapnu plyn až na podlahu a cez ten semafor a križovatku prefrčia už na červenú aspoň osemdesiatkou.

Ohrozujú ma bezpeční vodiči, ktorí netelefonujú počas jazdy.  Oni  by si počas  jazdy telefonovať nikdy nedovolili, a preto zásadne a vždy telefonujú iba počas státia v dlhých radoch áut na križovatkách so semaformi. Takýto bezpeční vodiči dlho a poslušne čakajú v rade pred križovatkou (nikdy sa nepredbiehajú ako nejakí cestní piráti) striedavo si prikladajú a odkladajú k uchu a od ucha mobil, pozerajú sa naň zamyslene a  zamýšľajú sa hlboko nad záhadou prečo jeho reproduktor nie je cez slúchadlá MP- trojky, ktoré práve  majú vybombované na ušiach, počuť.

V rámci takéhoto rozjímania sa stane, že niekde vpredu naskočí zelená a rad áut sa konečne pohne. Nakoľko však takýchto bezpečných vodičov, ktorí si vybavujú telefonáty  iba počas státia je v každom rade minimálne päť a nikto z nich si nevšimne, že už zelená je, tak sa rozostupy medzi  autami v rade začínajú naťahovať na 10-30 metrov. V poslednej chvíli však títo ľudia dotelefonujú, všimnú si, že už môžu ísť a vo svojej bezhraničnej slušnosti aby ostatných nezdržovali dajú plyn až na podlahu. A  potom niekde tesne pred semaforom kde nestihnú zelenú (však oni by hádam ako nejakí cestní piráti neprešli ani len na oranžovú, o červenej už ani nehovoriac)  prudkým brzdením spôsobia hromadnú haváriu celého radu áut.

Ale najnebezpečnejší sú vodiči, ktorí sú len slušní. Takých rozdeľujem do dvoch kategórií. Jedni sú slušní z toho dôvodu,  že nepoznajú pravidlá cestnej premávky. Vojdú (alebo naopak nevojdú, aj keď by podľa pravidiel mali) do neoznačenej križovatky a nie je im jasné kto tam má pred kým prednosť (pravidlo pravej ruky, či pravidlá odbočovania, obchádzania, či vyhýbania zrejme považujú len za odborné kategórie patriace do súťaže Let's Dance).   Radšej tam teda niekde napr. v strede križovatky vo všetkej svojej slušnosti zastanú s tým, že keď  dajú prednosť každému naokolo, tak sa určite nikto neurazí.  Ako hovorím, sú to veľmi slušní ľudia.

Tá druhá kategória slušných vodičov je ešte horšia. Takí pravidlá síce poznajú, ale v snahe zapáčiť sa ostatným (inak si to vysvetliť neviem) napriek tomu, že  oni sami prednosť majú, vo svojej slušnosti začínajú dávať prednosť všetkým naokolo a ich poradie ešte aj začínajú rôznym kývaním hlavy, ukazovaním kadečoho a posunkami určovať a organizovať. Za  takej situácie dokonca niekedy vznikajú posunkové hádky na celej križovatke, o totálnom chaose a rôznych vzájomných ťuknutiach áut už nehovorím.

Tak si teda hovorím, že keď už tí naši  dopravní policajti musia nosiť tie samopaly, tak by nimi občas mohli zastreliť aj nejakých tých tzv. bezpečných a slušných vodičov. Myslím to samozrejme len v dobrom a iba preventívne kvôli  tomu aby sa nám tu nepokazili, nezopsuli sa a aby sa z nich nebodaj niekedy náhodou nestali tí nebezpeční cestní piráti...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

PLUS

Školákov učí jesť zdravo. Bez cukru či bielej múky

Niekdajší šéfkuchár v hoteli je teraz vedúcim školskej jedálne.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.


Už ste čítali?