Milí Turci, ďakujeme za Šeherezádu, posielame Panelák a Mafstory

Autor: Ján Galan | 8.4.2011 o 10:56 | (upravené 23.10.2012 o 11:43) Karma článku: 15,50 | Prečítané:  4517x

Ak chcem napísať tento blog, tak sa žiaľ musím priznať. Som si úprimne vedomý  svojej zvrátenosti a otvorene a verejne sa priznávam, že  som si pozrel  niekoľko dielov Šeherezády.  Ja viem a už som bol aj vlastnými deťmi  informovaný, že najmodernejšie IQ testy sa počítaju podľa vzorca 130 mínus počet sledovaných dielov tohto seriálu. Nech mi teda slúži ako poľahčujúca okolnosť, že som tých dielov videl naozaj  iba málo, že už niekoľko týždňov som nevidel ani jeden, a vraj aj mozgové bunky sa dokážu do určitej miery regenerovať. Hádam mi teda ešte zostala šanca aspoň na nejaké tie  jednoduchšie životné úkony. Navyše, pri sledovaní tej Šeherezády som si aj niečo nové uvedomil.

Uvedomil som si, že doteraz som o Turkoch veľa nevedel. Predstavoval som si ich ako tých nebezpečných divochov v turbanoch a so zahnutými mečmi, čo nás po stáročia ohrozovali. Vždy neočakávane a brutálne vtrhli na naše územie plné mierumilovných, pracovitých, hrdých a čestných „starých Slovákov"  a „starých Sloveniek", aby tu bezbožne plienili všetko čo im pod ruku prišlo.

A tí Turci tie staré Slovenky (samozrejme, keď boli ešte mladé...) do háremov svojho sultána unášali. Tento klasický turecký imidž sa mi jemne prekrýval jeho modernejšou verziou, keď tí Turci unášajú najmä blonďavé európske turistky, ktoré sa záhadne strácajú v šiatrových bazároch, zatiaľ čo ich partneri  sú rafinovane odlákaní  a zaujatí ponukou falošných šperkov či nekvalitných kožených búnd.

Toto som si ja nešťastník o tých Turkoch myslel až kým som sympatického Onura, Kerema a pána Burhana nespoznal. Veď oni sú presne takí a možno ešte lepší ako boli tí  mierumilovní,  pracovití, hrdí a čestní starí Slováci!  No veru, kto vie aká je tá naozajstná historická pravda?  Lebo ak tí Turci, čo sem vraj po stáročia vtrhávali takí ako Onur, Kerem či pán Burhan boli, tak neverím, že tie baby museli  odtiaľto unášať!  Určite im na tie kone (a ktovie ešte kam všade) samé naskákali. Odkedy som týchto troch spoznal, tak som ochotný uveriť, že ten historický turecký imidž skutočnosti nezodpovedá a asi ho len tí naši predkovia zo závisti voči schopnejším Turkom vymysleli, aby ich historicky pred našimi babami a najmä teraz pred  EU babami  znemožnili.

Tak si hovorím dosť, takto to predsa nemôže pokračovať a musíme proti tým Turkom niečo podniknúť, kým nás ideologicky a imidžovo v EU úplne  neodstavia. Musíme tým pohanom ukázať, že nie oni, ale my sme ten mierumilovný,  pracovitý, hrdý  a čestný národ a nie oni, ale my si vieme u nás uctiť a vážiť ženy, naše Šeherezády!

Ale v prvom rade by sme im mali ukázať, že aj my a naše deti  tu máme našich pozitívnych seriálových národných hrdinov, naše pozitívne vzory  - našich Onurov, Keremov, pánov Burhanov, ale aj naše Šeherezády, a panie ako Nadide, Benu či Mihriban a pod.

A či sú naši seriáloví národní hrdinovia a vzory ako  Maslák, Kordiak, Jančo, Alino či  Banán horší ako nejaký ten Turek - Onur alebo Kerem?

Alebo sú naše Zdenky a Pipiny nedajbože lacnejšie ženy  ako nejaká tá turecká Šeherezáda?  Treba im hneď poslať naše seriály a našich národných hrdinov nech vedia ako tu žijeme. A ešte by som im poslal seriál Profesionáli, nech Turci vedia, že v našom štáte nemáme bordel, lebo tu máme schopnú políciu.

Keď už nič iné, tak tým dosiahneme aspoň to, že nás tí Turci už nikdy neprepadnú.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.

DOMOV

Na smrti trojročného chlapca má podiel nemocnica, zle ho liečila

Úrad zistil, že nitrianska nemocnica v liečbe chlapca pochybila.


Už ste čítali?