Iveta a Ivan, nehádajte sa! DÚ KE dáme o 28% lacnejšie do Viedne.

Autor: Ján Galan | 20.4.2011 o 10:35 | (upravené 23.10.2012 o 11:45) Karma článku: 15,41 | Prečítané:  2736x

Mám seriózne riešenie na ukončenie  hádky medzi  Radičovou a Miklošom a hroziacej vládnej krízy.  Dobré nápady u mňa vznikajú ako vždy úplnou náhodou (veď ako inak...), presne ako tento včera vo Viedni.  Idem v zápche po ulici  Landstrasser Gürtel  v treťom viedenskom okrese. Pozerám z okna a čo nevidím, resp. čo vidím!  Rovno oproti mne stojí obrovská, novozrekonštruovaná  administratívna budova, na ktorej je natiahnutý obrovský transparent s obrovským nápisom: "Celkovo zrekonštruované administratívne priestory od 8,20 EUR/m2." A vtedy mi svitlo! Veď ten tiež zrekonštruovaný Daňový úrad - Košice (už po ušetrení štátnych peňazí Ivanovým kamarátom) bol prenajatý za 11,40 EUR/m2, teda o 39% drahšie ako priestory v tejto krásnej budove vo Viedni. Resp., v tejto viedenskej budove sa dajú prenajať priestory o 28% lacnejšie ako v Košiciach. Iveta a Ivan už sa nehádajte, tu je riešenie:

Ten košický daňový úrad presťahujeme z KE do Viedne,  presne sem  za 8,20 EUR/m2:

scharfwien1.png

a potom bude celý košický daňový úrad vyzerať takto (možno by sa ich tam zmestilo aj viac):

scharfwien22.png

 

Daňový úrad Košice v tejto budove bude mať hneď niekoľko výhod:

1/ ušetríte na nájomnom

2/ prestanete sa hádať

3/ potešíte podnikateľov z KE (veď vzdialenosť od  DÚ cca 500 km podnikateľov určite poteší)

4/ potešíte aj daňové úradníčky, ktoré budú chodiť na kontroly do KE ako na zahraničnú služobnú cestu, so zodpovedajúcim vreckovým a  cestovnými náhradami

5/ zoberiete Robovi argumenty, že platy Slovákov za vašej vlády vraj klesajú (však nech sa potom pozrie na tie rakúske platy slovenských daňových úradníčok!)

Však veď keď je DÚ v budove akejsi cyperskej firmy, tak prečo by nemohol byť napríklad vo Viedni?  Však aj to je v EU a na rozdieľ od Cypru je to hneď tu za rohom!  Existuje také jednoduché  riešenie a vy sa tu budete hádať ako malé deti?

Ste fakt  ako malé deti, tak vám to aj ako malým deťom vysvetlím. No,no,no! Ak sa tu budete takto hádať, tak príde zlý ujo Robo, vyženie vás z pieskoviska a zoberie vám kýblik a lopatku. Nielen to, ale Robo Vám aj  hrabličky zoberie!  Zoberie vám všetko a vy nebudete mať nič.

Rozumiete, alebo to bude treba ešte raz zopakovať v nových voľbách?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.

DOMOV

Na smrti trojročného chlapca má podiel nemocnica, zle ho liečila

Úrad zistil, že nitrianska nemocnica v liečbe chlapca pochybila.


Už ste čítali?