Zmariť sa tu dá referendum, voľba, sčítanie, len bordel v štáte nie

Autor: Ján Galan | 23.5.2011 o 9:39 | (upravené 23.5.2011 o 9:49) Karma článku: 12,35 | Prečítané:  1687x

Tak nám tu niekto znova začína niečo mariť, teraz je to sčítanie ľudu. Kedysi nám marili a aj nám zmarili referendum. Kto a prečo nám ho vtedy zmaril hádam pripomínať netreba. Keby to niekto už predsa len nevedel, bola to vtedajšia vláda na čele s tým, kto už odišiel do minulosti a o kom sa už dnes  chválabohu nehovorí.  Preto o ňom nebudem hovoriť ani ja. Podstatné je, že zmarila to vtedy naša vláda, zmaril to náš štát a to zmarenie nás občanov vtedy stálo 140 miliónov SKK.

Potom tu dlho nikto nič nemaril, aspoň sa mi zdá (resp. asi určite tu niekto niečo maril, len si na to už nepamätám alebo som o tom nevedel).  Až  nedávno tu  SaS chcela vyhlásiť čo do otázok pomerne rozumné referendum, ktoré sa malo konať zároveň s komunálnymi voľbami, čím by sa jeho náklady minimalizovali.

Ten nápad o konaní referenda v termíne spolu s komunálnymi voľbami ale začal niekto mariť,  a aj ho zmaril a to referendum sa presunulo niekedy na horúce leto kedy tam skoro nikto neprišiel, a preto bolo neplatné. Zmarenie nápadu urobiť to referendum spolu s voľbami a ušetriť peniaze, nás občanov vtedy stálo 84 miliónov SKK plus to neplatné referendum.

Teraz sa tu ešte stále marí voľba toho prokurátora. Iste, v tomto prípade ide o marenie pre  dobrú vec, ale marenie je marenie a koľko ten dlhodobý cirkus nás občanov bude stáť, to tu zatiaľ ešte nikto nevyčíslil.  Ale treba si uvedomiť, že to marenie je znova plne v kompetencií a v zodpovednosti našich politikov a štátu. Je úplne jedno či ide o "štát koaličný" alebo "štát opozičný", to marenie zaplatia všetci občania bez ohľadu na ich politickú príslušnosť.

Aby toho nebolo dosť, tak včera, či predvčerom sme sa dozvedeli, že jeden štátny úrad začína druhému štátnemu úradu mariť to sčítanie ľudu. Ja na to zbieranie údajov o mne, ktorými  už štát dávno disponuje aspoň na 5 miestach a na tie človeka identifikujúce čiarové kódy samozrejme mám svoj názor,  ale nejde mi tu o zbieranie lacných bodov omieľaním toho, čo je každému súdnemu človeku už dávno jasné a čo tu už minimálne stokrát bolo povedané. Mňa štve to ich marenie.  Je mi jedno, či to ten Úrad na ochranu osobných údajov marí v dobrom alebo v zlom úmysle. Je mi jedno či je tá identifikácia osôb v súlade so zákonom alebo je protizákonná. Mňa štve, že v prípade ak to protizákonné je, tak sa to malo riešiť vtedy keď ešte nebolo na to sčítanie vyhodených 30 mil. EUR.  Malo sa to riešiť v štádiu prípravy toho projektu tak, aby k tomu mareniu drahého štátneho projektu a mrhaniu peňazí občana vôbec nedošlo.

Možno to sčítanie cez ten úrad teraz marí opozícia aby ukázala ako je koalícia neschopná národ sčítať. Možno to cez ten úrad marí  koalícia aby ukázala ako bola opozícia neschopná takéto sčítanie naplánovať a pripraviť. Možno to marí CIA alebo KGB aby sa nezistilo, že Slováci sú omnoho väčší národ ako Rusi či Američania. Možno to cez ten úrad maria Česi aby sa nezistilo, že máme viacej hokejistov ako oni, alebo to maria Kubánci aby sa nezistilo, že  máme väčšiu spotrebu rumu na obyvateľa ako oni.  Je jasné, že to niekto kľudne marí, lebo jeho to marenie nič nestojí, stáť nebude a nebude braný na osobnú zodpovednosť.

A možno to marí iba neschopnosť štátu skoordinovať dva blbé úrady, ktoré majú slúžiť verejnému záujmu a nevyhadzovať peniaze občanov z okna bez toho  aby sa vopred dohodli na zákonnom postupe skôr, ako príde k úplne zbytočným hospodárskym škodám, ktoré musia zaplatiť daňoví poplatníci.

To sa Vám to marí za naše prachy, že?  Len aby sme tu nakoniec nezačali my občania mariť niekoho úplne konkrétneho...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?