Rozflákať miliardy na Grécko a zatvoriť 30 nemocníc? Celý Mikloš.

Autor: Ján Galan | 30.6.2011 o 7:05 | (upravené 30.6.2011 o 7:20) Karma článku: 11,37 | Prečítané:  976x

No, asi sa  potom všetci pôjdeme zadarmo  rekreovať do toho Grécka a zdravotný stav slovenského národa sa tým zo dňa na deň zázračne zlepší aspoň o 24%, lebo to je podiel nemocníc, ktoré sa tu vraj majú zavrieť. Má sa vraj zavrieť  sedem nemocníc v Trenčianskom kraji, po päť nemocníc v Prešovskom a v Košickom kraji, dve v Žilinskom, tri v Nitrianskom, šesť  Banskobystrickom kraji, po jednej nemocnici v Trnavskom a v Bratislavskom kraji. To je dokopy 30 nemocníc, čo v pomere k 73 všeobecným a 51 špecializovaným nemocniciam, ktoré tu máme, robí presne 24,19% a plus k tomu sa ešte vraj majú v zostávajúcich nemocniciach zredukovať niektoré oddelenia a lôžka. Pán Mikloš ja tlieskam, veď toto je až zázračný  plán na zlepšenie zdravotného stavu Slovákov!

Že nie? Že to je iná vec? Že je to nedorozumenie a nepochopenie, lebo tu ide o ekonomickú neefektívnosť  využitia tých nemocníc?  No, nie som si istý, či tú ekonomickú neefektívnosť,  pán Mikloš, dokážete dostatočne zrozumiteľne a presvedčivo  vysvetliť všetkým tým babkám a dedkom o paličke, ktorých pošlete na geriatriu z Banskej Bystrice do Zvolena, či zo Žiliny do Martina. Alebo či to vysvetlíte ľuďom zo Zlatých Moraviec, ktorí doma zistia, že majú napríklad brutálne bolestivý zápal slepého čreva a keď dobehnú do nemocnice vo svojom meste na zrušenú chirurgiu, tak ich odtiaľ s bolesťami a rizikom, že im to zapálené slepé črevo praskne, vyexpedujú  šoférovať po tej známej ceste smrti tridsať kilometrov do Levíc alebo do Nitry aj to len za predpokladu, že majú auto a nebudú si  musieť počkať na autobus.

Iste, vášmu ekonomickému zdôvodneniu neefektívnosti nemocníc  budú radi a s úsmevom tlieskať aj ľudia, ktorí budú musieť isť s nejakými  akútnymi, možno život ohrozujúcimi a  bolestivými problémami  z Kráľovského Chlmca do najbližšej nemocnice v 60 km vzdialenom Trebišove, či z Myjavy do 56 km vzdialenej Skalice, prípadne z Veľkého Krtíša  do 40 km vzdialeného Lučenca. A mimochodom,  išli ste tade pán Mikloš niekedy aj bez majáka a bez zabijaka za volantom vládneho Bavoráka  a tušíte vôbec koľko po tých cestách normálne trvá  prejsť 30-60 km?

Že tie nemocnice  nerušíte vy, ale že ich ruší Ministerstvo zdravotníctva a poisťovne? A nerušia to oni náhodou hlavne kvôli  tomu, že ste im ako financminister neposkytli viac peňazí?   Že to zdravotníctvo je neefektívne, a že vy ho také nebudete podporovať a že ani nemáte z čoho?

No dobre, tak my občania sľubujeme, že budeme radšej chorí  ako neefektívni. Však vieme čo je vládna priorita, čo je kríza, čo je šetrenie peňazí a a čo sa dnes patrí.  Ale predsa len, aby sme ten nedostatok nemocníc  a  kvôli malým platom naštvané sestričky a úplatných lekárov aspoň trocha  lepšie znášali, tak schválne,  čo také efektívne nám z našich peňazí ponúkate financovať, namiesto financovania toho nášho neefektívneho zdravotníctva?

Že "to efektívne", kvôli  čomu  sa my občania SR máme vzdať dostupných a kvalitne vybavených nemocníc a slušne zaplatených spokojných doktorov a sestričiek  je to financovanie Grécka?  No, ak si myslíte, že všetci tí Gréci demonštrujú preto, lebo nám chcú čím skôr vrátiť naše peniaze,  mali by ste sa o tom asi ísť poradiť s lekárom. Ale urobte to radšej rýchlo, lebo niektoré psychiatrické oddelenia sa tiež rušia, tak aby potom bolo kde...

Ak chcete nenávratne pchať peniaze do  Grécka, tak si tam nenávratne pchajte vaše osobné alebo Dzurindove peniaze, ale tie naše peniaze radšej dajte na zdravotníctvo, školstvo, vedu a podobné neefektívne veci.  Tá naša neefektívnosť je totiž ďaleko efektívnejšia ako tá vaša.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?