Nesplácajte už banke úver, veď nech si na to založí svoj “Bankoval"

Autor: Ján Galan | 3.7.2011 o 12:45 | (upravené 3.7.2011 o 12:52) Karma článku: 10,06 | Prečítané:  765x

Skúste svojej banke prestať splácať  napr. hypotéku a následne ju požiadajte o vytvorenie "záchranného balíka na vašu  záchranu", ktorý nech si vytvorí  z príspevkov všetkých bankárov a politikov, prípadne nech si to vyplatí z toho Eurovalu a vám je jedno či z toho súčasného, budúceho alebo nebodaj ešte nejakého ponabudúceho.  Vám je to úplne jedno, lebo vy ten svoj úver  splácať určite nebudete, tak nech si banka kľudne vyberie odkiaľ to chce vyplatiť, však nejaká demokracia byť musí a nejaký ten blbec, ktorý to bude splácať za vás sa predsa vždy nájde. Je to iba otázka výberu tých správnych argumentov. Ten najsprávnejší argument je taký, že tomu blbcovi vysvetlíte, že ten váš problém, že vy nesplácate úver vlastne nie je vašim problémom, ale je to jeho problémom.

Pokiaľ sa s vami banka po prednesení  tohto návrhu ešte vôbec  bude baviť a namiesto toho vás hneď nenechajú vyviesť z pobočky  vo zvieracej kazajke za súčasného telefonického objednávania exekútora a priestorov na dražbu vášho, tou hypotékou zaťaženého bytu či baraku, tak je načase začať voči banke správne argumentovať.

Ak vám banka povie, že oni predsa nebudú zakladať nejaký "záchranný balík na vašu záchranu", lebo čudujsasvete podľa nich (aké to bude spravodlivo znejúce vyjadrenie z úst bánk!)  vraj "vaša záchrana je vašim problémom", tak im bude treba vysvetliť, že je to presne naopak, že vaša záchrana je ich problémom.

Treba im vysvetliť, že ak nezaložia ten "záchranný balík na vašu záchranu", do ktorého ste dokonca ochotný cez dane mierne prispieť aj vy (však slušnosť je slušnosť a nejakej tej, aspoň minimálnej spoluúčasti na vlastnom riziku sa človek predsa nebude brániť), tak si budú musieť tie banky spolu s politikmi založiť "záchranný balík na záchranu bankárov a politikov" a ich smola bude, že vy  im do toho balíka neprispejete, ale budú si to musieť celé zatiahnuť sami.

Veď kto by už dobrovoľne prispieval do záchranného  balíka s názvom "záchranný balík na záchranu bánk sa politikov"?  To už platiť do záchranného balíka s názvom "balík na záchranu mňa" alebo "balík na záchranu kamoša z Grécka", veď to je už úplne iná vec, to je radosť platiť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

PLUS

Školákov učí jesť zdravo. Bez cukru či bielej múky

Niekdajší šéfkuchár v hoteli je teraz vedúcim školskej jedálne.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.


Už ste čítali?