Iveta drž Riška (a pusť Ivana & Mikuláša)

Autor: Ján Galan | 11.10.2011 o 0:13 | (upravené 11.10.2011 o 0:25) Karma článku: 13,22 | Prečítané:  1456x

Iveta drž sa Riška a Programového vyhlásenia vlády, teraz najmä v častiach, za ktoré sú zodpovední Ivan & Mikuláš.  Keďže si oni doteraz nerobili svoju robotu poriadne, je načase aby si ich ako zodpovedná šéfka zastúpila. Keď išli Ivan & Mikuláš do tejto vlády, zaviazali sa dodržiavať Programové vyhlásenie vlády najmä v dvoch častiach.

A/ Ivan sa zaviazal dodržiavať Programové vyhlásenie vlády v časti „Ministerstvo financií", kde sa  okrem iného hovorí:

Odst.3: „Vláda SR považuje za kľúčové vytvárať podmienky na zvyšovanie kvality života ľudí."

Odst.5, posledná veta: „Plne však bude podporovať európske politiky a nástroje, ktoré prispievajú k dlhodobej udržateľnosti verejných financií a k zodpovednej hospodárskej politike v jednotlivých členských štátoch EÚ, ako je napríklad Pakt stability a rastu."

Odst.7, časť Verejné financie: „Zodpovednú rozpočtovú politiku a výrazné zníženie súčasného deficitu verejných financií považuje vláda SR za základný predpoklad pre úspešný ekonomický vývoj a dlhodobo udržateľný rast životnej úrovne občanov Slovenskej republiky."

Odst.8, prvá veta: „Pre Slovensko je veľmi dôležité zastaviť zadlžovanie budúcich generácií."

Odst.10, posledná veta: „Na úrovni Európskej únie bude vláda SR presadzovať podstatné sprísnenie európskych rozpočtových pravidiel - Paktu stability a rastu, pričom súčasťou zmien musí byť aj jasný mechanizmus riadeného bankrotu krajiny, ktorá konzistentne vykonáva nezodpovednú rozpočtovú politiku, a ďalšie mechanizmy efektívneho vymáhania dodržiavania schválených pravidiel."

Má tu snáď vážne niekto pocit, že servilné obhajovanie rozflákania peňazí na banky a vlády bohatších krajín a naše zadĺženie sa na mnoho generácií je v zmysle uvedeného?


B/ Mikuláš sa zaviazal dodržiavať Programové vyhlásenie vlády v časti „Ministerstvo zahraničných vecí", kde sa okrem iného hovorí:

Odst.1, prvá veta: „Zahranicná politika Slovenskej republiky bude čitateľná a dôveryhodná,..."

Odst.2, prvá veta: „Zahraničná politika bude slúžiť občanom Slovenskej republiky a ochraňovať ich záujmy."

Odst.3, prvá veta: „Vláda SR bude dôsledne obhajovať záujmy Slovenskej republiky a jej občanov."

Odst.8, prvá veta: „Vláda SR chce viesť aktívnu európsku politiku odrážajúcu skutočnosť, že Slovensko nielen patrí do EÚ, ale ju aj spoluvytvára."

Odst.8, tretia veta: „Bude presadzovať zásadné posilnenie mechanizmov na úrovni EÚ, najmä Paktu rastu a stability, vrátane sankcií s cieľom dlhodobo stabilizovať verejné financie krajín eurozóny."

Odst.10, prvá veta: „V rokovaniach o rozpočte po roku 2013 (viacročný finančný rámec) sa vláda SR bude snažiť o dosiahnutie optimálnej rozpočtovej pozície."

Má tu snáď vážne niekto pocit, že servilné obhajovanie rozflákania peňazí na banky a vlády bohatších krajín a naše zadĺženie sa na mnoho generácií je v zmysle uvedeného?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.


Už ste čítali?