Samozhovadenie troch strán pravice v priamom prenose

Autor: Ján Galan | 12.10.2011 o 8:43 | (upravené 12.10.2011 o 8:52) Karma článku: 13,27 | Prečítané:  1498x

Že po včerajšom parlamentnom sedení budú predčasné voľby som očakával, ale ani v najhoršom sne by som si nevedel vopred predstaviť ako sa väčšina pravice dokáže samozhovadiť v priamom prenose. Včerajší priamy prenos z parlamentu pravicovému voličovi brutálne a v plnej nahote chrstol do tváre nielen to, kto je v pravici kto, ale najmä menovite kto z nich akým spôsobom rozmýšľa. A ten dojem je desivý. Poslanci a lídri troch strán slovenskej pravice totiž včera naplno predviedli komunistický spôsob myslenia. Ako pravicový volič sa pýtam – iné pravicové strany tu fakt nemáme?

Za také neobjektívne, hlúpe, primitívne  a demagogické niekoľkohodinové grilovanie Sulíkovcov by sa nemusela hanbiť ani stredoveká inkvizícia či  prokurátori vo vykonštruovaných komunistických politických procesoch  50-tych rokov minulého storočia.

Žiadne dôkazy, žiadne rozumné argumenty, žiadne práva obžalovaného, žiadne počúvanie protiargumentov, žiadne poľahčujúce okolnosti, nič, čo by sa dalo nazvať aspoň trocha inteligentným jednaním a nič, čo by aspoň vzdialene pripomínalo demokratickú diskusiu v parlamente demokratickej krajiny.    Ani závan empatie, iba eurozával euroservilných a eurovriťolezných demagogických blábolov, kde obvinenia SaS zo zavinenia budúceho krachu celej Európskej únie či nastávajúceho konca sveta pomaly patrili ešte k tým najmiernejším.

A celé  to bolo prekryté nechutným melodramatickým zápachom do neba volajúcej exhibicionistickej sebaprezentácie budúcich politických mŕtvol, ktorým začína byť jasné, že skončením  tohto parlamentu sa definitívne končí aj ich  politická budúcnosť.

No nič, asi som toto otvorenie očí potreboval a vidieť to v priamom prenose asi bolo pre lepšie rozhodovanie väčšiny pravicových voličov v nadchádzajúcich voľbách potrebné. Jediné, čo ma na tom celom trocha mrzí je úloha Ivety. To, že sa na tom musela fyzicky zúčastniť mi je jasné, lebo tam formálne musela byť a kopať za formálne svojich. Len tá jej nadpráca bola trocha zbytočná. Tie jej emocionálne výlevy a preskakujúci hlas svedčia o tom, že pokiaľ sa má v budúcnosti stať rovnocenným protivníkom Fica (o čom som včera skoro začal vážne pochybovať...), tak sa musí ešte veľa naučiť okrem iného aj o tom, ako si nekaziť vzťahy s ľuďmi, od ktorých možno ešte bude chcieť aby jej niekedy v budúcnosti znova podržali balónik.

Mimochodom, Fico si to včera v úlohe pozorovateľa určite poriadne užíval.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?