Ak nemáte na splácanie úveru, premiérka vašu banku upokojí

Autor: Ján Galan | 13.10.2011 o 10:05 | (upravené 13.10.2011 o 13:14) Karma článku: 24,98 | Prečítané:  6330x

Tak som si včera v TV pozrel rozhovor dvoch blondín. Jednou z nich bola p.eštepremiérka Radičová, od ktorej som sa dozvedel informácie, po ktorých som okamžite vyliezol na okno izby a rozmýšľal som, či z neho vyskočím smerom von alebo smerom dnu. Vypočul som si totiž od p. eštepremiérky Radičovej ako na tom v SR sme.

A sme na tom takto, citujem: „je hlboká a vážna kríza" „všetko zlyhalo", „nič lepšie ako euroval nemáme", „žiadne iné riešenie nemáme", „sme na prahu spustenia finančnej krízy v Európe a my sme v jej epicentre", „situácia sa dramaticky zhoršuje a nabaľuje", je tu 2400 výpovedí lekárov, učitelia, ktorí požadujú navýšenie financií o 2,5 mld. EUR, sú nespokojní mnohí občania, ktorí očakávajú zvyšovanie miezd, zlepšovanie situácie a my sme tvárou v tvár spomaľovaniu ekonomického rastu a šetrenia a šetrenia", situácia je vážna a kritická, „Slovensko patrí do ohrozených krajín", „nie sme žiadna trojáčková krajina",...

Ďalej som sa dozvedel, že: „chodím na summity rokovať a pred očami sa mi striedajú vymieňajú predsedovia vlád ako na bežiacom páse", „predčasné voľby bude mať Španielsko, Slovinsko, padajú vlády v ostatných krajinách lebo občania sa dožadujú rýchleho riešenia, ktoré nemáme na stole,..."

Hneď ako som sa z vypočutého rozhovoru s eštepremiérkou zotavil a rozhodol sa, že z toho okna vyskočím radšej smerom do izby ako von, ma napadlo, že v takejto situácií predsa logicky a na 100% musí platiť  staré a overené príslovie: „bližšia je košeľa ako kabát", čo v praxi znamená, že:

1/ je predsa úplne logické, že v takejto dramatickej ekonomickej situácií je zodpovednejšie radšej šetriť peniaze doma v štátnom rozpočte na riešenie našich problémov, ako ich donekonečna vyhadzovať na nesplatiteľné dlhy nezodpovedných krajín len preto, aby sa donekonečna "upokojovali finančné trhy", ktoré po čase aj tak vždy znova účelovo "znervóznejú" len preto, aby sme ich museli znova a znova, ďalšími a ďalšími tranžami eurovalov z peňazí daňových poplatníkov "upokojovať"  len a iba z toho dôvodu, aby sa  megafinančníci, megašpekulanti a hedgové fondy s obrovskou koncentráciou majetku, ktorí tie finančné trhy ovládajú, mohli vždy znova a znova z našich peňazí napakovať.

2/ logickým paradoxom eurovalu je, že nakoniec, keď minieme väčšinu peňazí na to "upokojovanie finančných trhov" a všetky štáty budú kvôli tomu nekonečnému "upokojovaniu" ešte viac zadĺžené a ich dane budú kvôli tomu tak vysoké, že to zlikviduje hospodársky rast a tým možnosť ďalšieho výberu daní na ďalšie oddlžovanie a "upokojovanie" a ich ratingy budú úmerne tomu klesať a úroky sa úmerne tomu zvyšovať, tak tie finančné trhy práve z dôvodu  toho nášho dlhodobého "upokojovania" definitívne znervóznejú, a len potom nastane hospodársky koniec sveta s rozsahom a následkami, oproti ktorým by boli dnešné dôsledky nejakého krachu Grécka a jeho vylúčenia z menovej únie iba prechádzkou rúžovou záhradou.

Ak môjmu vysvetleniu neveríte a máte v banke úver, tak si funkčnosť a perspektívu toho eurovalu môžete veľmi jednoducho otestovať v malom tak, že ten úver prestanete splácať a pôjdete do banky s tým, že na splácanie nemáte a požiadate banku o ďalší úver na splácanie toho prvého úveru a s menšími úrokmi ako mal ten prvý úver. Ja som presvedčený, že vašu banku, ktorá je v tomto prípade vašim finančným trhom, takto upokojíte. A poviete im, že pre prípad, že ani ten druhý úver na splácanie prvého nedokážete splácať, tak si prídete vypýtať tretí úver, samozrejme s úrokmi úplne najnižšími, čo je predsa úplne logické, lebo čím viac úverov ste si zobrali na krk, tak za každý ďalší by ste už mali platiť nižšie úroky, nie? (veď chcete len niečo ako množstevnú zľavu, nie?)

A na úplne dokonalé upokojenie vašej banky, teda vášho osobného finančného trhu, by ste mali ešte zdôrazniť ešte dve veci:

1/ že je síce pravdou, že vy síce vlastníte rôzny zaujímavý majetok, ale že za žiadne vaše minulé ani budúce úvery tým majetkom v žiadnom prípade ručiť nebudete a

2/ že navyše ste, ako to naša pani eštepremiérka pekne povedala:, „v hlbokej a vážnej kríze", a že nemáte prácu ani iné príjmy a že:  „všetko zlyhalo" (p.eštepremiérka vám to určite potvrdí)

Nemyslím, ale keby ste predsa len v tej  banke, na tom vašom osobnom finančnom trhu, mali nejaký problém s vysvetľovaním uvedeného, tak si tam zavolajte na pomoc pani eštepremiérku. Ona im to určite vysvetlí za vás tak, že to určite pochopia a dokonale a definitívne sa upokoja.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?