Ako bude vyzerať Slovensko o 10 rokov (fikcia)

Autor: Ján Galan | 15.10.2011 o 11:30 | (upravené 6.4.2012 o 22:16) Karma článku: 11,18 | Prečítané:  2340x

Začnime hneď od Bratislavy a z vrchu. Bratislavský hrad. Po ďalšej rozsiahlej rekonštrukcii (realizovanej  firmou Váhostav), bude premenený na reprezentatívne "Múzeum prvých slovenských eurooptimistov" - Vladimíra Mečiara, Jána Ľuptáka a Ivana Gašparoviča. Hneď vedľa hradu stojaca dnešná budova parlamentu bude premenovaná na NMÚP - Najvyšší miestodržiteľský úrad protektora EU. Parlament SR bude zasadať na brehu Dunaja - teda buď vonku, alebo v reprezentačných priestoroch exkluzívneho J&T komplexu River Park.  Budova Úradu vlády SR, s novým názvom PENTA-House, nám bude aj naďalej robiť medzinárodnú reklamu a prestíž, avšak popri tom, že sa v nej bude nachádzať doživotné sídlo Ministerstva zdravotníctva SR, bude tam aj sídlo predsedu WHO (Svetovej zdravotníckej organizácie), ktorá bude v tom čase už dávno zlúčená s Úradom najvyššieho komisára EÚ pre zdravotníctvo.

O 10 rokov bude u nás ďaleko vyšší stupeň demokracie ako máme dnes. Bude o tom svedčiť aj fakt, že počet poslancov parlamentu sa zvýši z dnešných 150 na 400 poslancov (podobnosť budúceho počtu poslancov s počtom osôb uvedených v dnešných mafiánskych zoznamoch je čisto náhodná).

Poslancov parlamentu už nebudú voliť priamo občania (bolo to drahé a k ničomu to neviedlo, veď aj dnes sa ukazuje, že tie voľby je treba stále opakovať...), ale budú priamo menovaní už spomínaným Najvyšším miestodržiteľským úradom protektora EU. Samozrejme, že pôjde aj naďalej o kolektívnu a zastupiteľskú demokraciu, veď budúcich poslancov parlamentu SR bude menovať kolektívny výbor zložený z troch dôveryhodných osôb (ich dôveryhodnosť bude zaručená tým, že tie osoby budú menované priamo protektorom a budú ho zastupovať). Protektor zas bude menovaný priamo predsedom EU komisie a bude to vždy osoba, ktorá je zároveň aj predsedom strany SMER. Do tohto menovacieho výboru poslancov budú vždy patriť predsedovia zvyšných troch strán existujúcich v SR - SDKÚ,  KDH a MOST-HÍD, ktorí budú poslancov aj vládu vždy menovať aj odvolávať. Inak, hlavnou činnosťou strany KDH bude modlenie sa za euroval a hlavnou činnosťou strany MOST-HÍD bude lobovanie za euroval v Budapešti. A najdôležitejšia strana SDKÚ bude lobovať za jeho navýšenie v Bruseli.

Keď sa pozrieme z hradného kopca nižšie na bratislavské sídliská, tak tie budú v budúcnosti  obývané ďaleko menej ako je tomu dnes (historický problém "králikární" sa v spolupráci s EÚ konečne vyrieši!). Obyvatelia z nich budú už dávno deložovaní (lebo jednak už nemali na hypotéky a nájomné...), ale najmä preto, že sa o nich štát a EU postarajú a podstatne im uľahčia život tým, že ich presťahujú priamo do miesta ich pracoviska. (konečne už žiadne každodenné zápchy na bratislavských mostoch a obchvate!). Všetci budú pracovať spoločne v tzv. "Národnom digitálnom centre navyšovania a financovania eurovalu." Digitálne bude to centrum preto, lebo všetci budú mať na nohe pripevnené digitálne elektronické náramky a centrum to bude preto, lebo všetci spoločne budú tímovo pracovať na jednom mieste. Na poliach pri Bratislave budú sadiť, okopávať a zbierať zemiaky, uhorky a mrkvu s veľkosťou presne podľa smernice EU. Samozrejme, stravovanie, hygienické a sociálne služby a dokonca aj ubytovanie bude priamo v mieste pracoviska, čo bude úspešne koordinovať Ministerstvo sociálnych vecí a rodiny, doživotne pridelené nominantovi (-tke) strany SMER. (historický problém s pravičiarmi na sociálnom ministerstve sa tým konečne definitívne vyrieši a všetko tu bude konečne robené v prospech ľudí!)

Aj kultúra v Bratislave bude omnoho menej dekadentná ako je dnes. V kinách a divadlách budú najpopulárnejšie diela na tému eurovalu.  Najpopulárnejší historický film sa bude volať "Ako sme začali budovať euroval" a najpopulárnejšia divadelná hra sa bude volať "Ako sme začali navyšovať euroval".Najväčší hudobný hit tej doby bude mať už dnes známu populárnu melódiu a slová: Chce-me euroval, šála lála, la!

A čo bude so zvyškom Slovenska? To žiaľ vtedy nikto nebude vedieť zistiť, lebo tam nebude elektrina. Naša jadrová elektráreň v tom čase už nebude patriť nám, ale Rakúšanom (zhabal nám ju exekútor keď sme im neboli schopní splácať peniaze, čo sme si od nich požičali na navyšovanie eurovalu a dovoz elektriny z Nemecka...) Elektrinu však už  nebudeme môcť ani importovať, lebo v tom čase už Nemci budú mať zatvorené všetky jadrové elektrárne (ako predčasne splnený záväzok voči EÚ, ktorý prijali teraz). Ale elektrinu vlastne ani nebudeme potrebovať, lebo príkazom EÚ v tom čase už budú aj tak dávno zrušené žiarovky (všetky druhy).

O to väčšiu radosť nám však budú robiť niektorí naši politici, ktorí sa tu budú spoločne s EÚ starať o to, aby sme všetko, čo oni budú považovať za potrebné, videli jasne aj bez existencie žiaroviek. Napríklad taký Mikloš - ten bude v tom čase za dlhoročné zásluhy o navyšovanie eurovalu povýšený na prvého námestníka doživotného predsedu EÚ komisie Barrosa. Konečne budeme mať zástupcu, ktorý nás bude reprezentovať v najelitnejšom klube na najvyššej úrovni!

A čo bude so Sulíkom? Ten žiaľ bude sedieť v base. Obžalujú ho z jedného v budúcnosti z najťažších zločinov aký  sa bude dať spáchať - z potláčania demokracie a eurovalu v EÚ!  A že ako k tomu došlo? No Sulík vraj sedel v jednej bratislavskej  undergroundovej krčme večer s priateľmi na pive a porozprával im nejaký politický vtip o námestníkovi doživotného predsedu EÚ komisie Barrosa, Miklošovi. Všetko by bolo v poriadku a všetci sa z chuti nahlas zasmiali, čo ale nemali robiť! Lebo niekde v tmavom rohu tej krčmy nenápadne sedel taký zarastený, zanedbaný, fúzatý dedo, s takým zlým a veľmi škaredým  pohľadom. Taký starý ujo. A ten starý ujo tam sedel sám a opustený, lebo kvôli podrazom a intrigám, ktoré po celý svoj život robil ho všetci prestali mať radi a odišli od neho. Bol zatrpknutý a strašne ho štval ten uvoľnený smiech Sulíka s partiou. Tak ho za ten vtip udal. Ten zanedbaný, opustený, fúzatý dedo, ktorý sa tomu vysmiatemu Sulíkovi s partiou pomstil sa tuším volal nejaký Dz..,Dzúrik, Dzuranda, Ďurinda? Alebo tak nejako podobne, ale to je úplne jedno lebo v tom čase už išlo o takého mimoriadne bezvýznamného a zabudnutého človeka.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Koľko stál Plavčan, ešte len spoznáme

Človek s Plavčanovou históriou sa nikdy nemal stať ministrom.

DOMOV

Kauza Plavčan: O čo ide v najväčšom škandále leta?

Najdôležitejšie otázky a odpovede o kauze eurofondov.


Už ste čítali?