Radičová, bez Sulíka by dnes žiadna výnimka z navyšovania nebola

Autor: Ján Galan | 27.10.2011 o 10:32 | Karma článku: 17,23 | Prečítané:  2600x

Teraz čítam, že “Slovensku sa ako jedinej členskej krajine eurozóny podarilo vybaviť výnimku z účasti na navýšení Európskeho fondu finančnej stability (EFSF), čiže dočasného eurovalu“. Hm, tak rozmýšľam, že  čím sme si to zaslúžili, že sme odrazu takí výnimoční ? Čím sme si to zaslúžili, že sa s nami po predchádzajúcich vyhrážkach a tlaku takmer z celého sveta odrazu v Bruseli jedná takto pekne v rukavičkách?

Myslí  si niekto, že naša výnimka z navyšovania je snáď spôsobená iba a jedine a výhradne Radičovej šarmom a jej mimoriadnymi diplomatickými a vyjednávacími schopnosťami?

Ja tvrdím, že táto výnimka sa nedá nazvať iným slovom ako "držhubné pre naše ďalšie jednohlasné hlasovania na podporu nápadov Bruselu",  že keby v Bruseli nebol známy  eurovaloskeptický postoj občanov Slovenska, keby sme na tento náš postoj  Brusel  a celý svet veľmi jasne a dôrazne neupozornili schvaľovacími problémami navyšovania eurovalu a s tým spojeným (žiaľ, ale úplne zbytočným pádom vlády), keby sme ako malá krajina automaticky iba  sklapli podpätky a  hneď a bez námietok súhlasili so všetkým, čo od nás v Bruseli chceli, keby sme hladko súhlasili hneď na prvý krát, tak by nám dnes nikto žiadnu výnimku z navyšovania eurovalu nedal.

Áno  je to pre SR veľký úspech a Radičová  ho vyjednala - veľmi dobrá práca Iveta  a naozaj gratuľujem!  Ale s gratuláciou by sa nemalo  zabudnúť ani  na Sulíka, ktorý jej  pre dosiahnutie tohto úspechu vytvoril podmienky.

Rišo gratuľujem, Ivetin dnešný úspech je aj  Tvojim úspechom! Mimochodom, nemáte chuť  konečne na seba prestať zazerať a skúsiť si s Ivetou takúto spoločnú úspešnú spoluprácu aj pri iných projektoch? Ja myslím, že je tu všade naokolo  kopec ľudí, ktorí by vám pri Vašej spolupráci držali palce!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.

PLUS

Školákov učí jesť zdravo. Bez cukru či bielej múky

Niekdajší šéfkuchár v hoteli je teraz vedúcim školskej jedálne.


Už ste čítali?