Iveta & Rišo – žiaľ, nič slušnejšie ako vás dvoch tu nemáme

Autor: Ján Galan | 29.10.2011 o 10:28 | Karma článku: 14,95 | Prečítané:  2114x

asi tu už nikto nepochybuje, že v nasledujúcich rokoch nás kvôli kríze čakajú ťažké a možno až katastrofické časy. Možno tu kvôli nízkym platom bude štrajkovať či dávať výpoveďe ešte ďalších dvadsať povolaní a ďalších sto povolaní tu bude demonštrovať kvôli nezamestnanosti a žiadnym platom. A možno to tu bude v uliciach vyzerať ako nedávno v londýnskom Tottenhame, Ríme, či Madride. Stále viac ľudí tu bude nenávidieť (eurovalový) kapitalizmus, banky a politikov. A teraz si len predstavte, že tých naštvaných, bankami a politikmi okradnutých ľudí tu budú upokojovať Dzurinda s Figeľom, alebo Fico s miliónovými hodinkami na ruke.

Možno by im Dzurinda pri upokojovaní a presviedčaní o nutnosti ďalšieho utiahnutia opaskov hovoril, že: "treba si začať klásť poctivé otázky", alebo že: "dohodnime sa, že odpoveď na tento druh otázok nebýva nijako komplilkovaná, máme silu, odvahu, schopnosti a morálku vytiahnúť vás z ťažkej situácie", alebo, že: "dohodnime sa, že táto kauza nie je kauzou ", alebo, že: "dohodnime sa, že  nie všetko z čoho vy urobíte kauzu je kauzou", alebo, že: "ponúkam vám svoje odborné zázemie, ktoré si buď osvojíte alebo neosvojíte", alebo, že: "dnes nie je doba na rozdávanie nejakých cukríkov, dnes je doba na poctivú a zodpovednú politiku", alebo, že: primkli sme sa k sebe v týchto ťažkých časoch, mali by sme premýšľať čo robiť a ako robiť"

Možno by im Figeľ pri  upokojovaní a presviedčaní o nutnosti ďalšieho utiahnutia opaskov hovoril, že: "Pre KDH je výzvou sociálny, nie socialistický štát", alebo, že:  "vieme určite, že naše hnutie je kresťanské a demokratické, lebo to má v názve", alebo, že  "čo je autenticky kresťanské, je hlboko ľudské, je zároveň národné a sociálne v otvorenosti pre človeka a pre svet, alebo vydržime v zápase o hodnoty, ktorý predsa prebieha neustále.", alebo, že:  "na vážne dohody treba vážnu dôveru", alebo, že: "nemáme iné záujmy než ochranu slobody (Sulíkovho?) svedomia", alebo, že: veľká časť verejnosti sa ani nestihla zorientovať", alebo, že: "vývoj je rýchly a zásadný", alebo, že: "múdrosť sa nedá objaviť bez pokory a otvorenosť rozumu a srdca v živote víťazí" alebo by Figeľ tým naštvaným a okradnutým nezamestnaným ľuďom povedal, že: "už v minulosti som hovorieval, že jedna práca stačí a že v nedeľu sa robiť nemá."

A Fico s miliónovými hodinkami na ruke by nezamestnaným, okradnutým a naštvaným ľuďom na upokojenie možno povedal niečo také už tradične socialistické, ako napríklad:  "okamžite sa rozídte, lebo na vás pošlem Kaliňáka s vodnými delami a (zatiaľ) gumovými projektilmi"

Asi niečo podobné by ľuďom v problémoch, v tomto chudobnom štáte títo traja s vážnymi ksichtami hovorili a medzi rečou by  sa vždy na chvíľu nenápadne otočili, aby svoje hlavy  strčili ešte hlbšie do válovov so zvyškami koristi z chudobného štátu.  Pred ľuďmi by sa tvárili vážne a starostlivo a spoza chrbtov by sa im ozývalo mľaskanie a rehot z válovov. Tak ako to bolo vždy doteraz, počas celých dvadsať rokov. Lenže teraz sme v situácii kedy si to už dovoliť nemôžeme.

Iveta & Rišo, (nikto nie je perfektný), ale nechcete konečne kašľať na tie nezmyselné spory, spojiť svoju popularitu u voličov, dostať sa do ďalšej vlády a niečo spoločne urobiť preto, aby nám tu v ťažkých časoch, ktoré nás čakajú už ďalej nevládli oni?

Veď to ich upokojovanie tých naštvaných, bankami a politikmi okradnutých ľudí by sa tu mohlo skončiť ako hasenie ohňa benzínom.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?