Iveta & Rišo – žiaľ, nič slušnejšie ako vás dvoch tu nemáme

Autor: Ján Galan | 29.10.2011 o 10:28 | Karma článku: 14,95 | Prečítané:  2109x

asi tu už nikto nepochybuje, že v nasledujúcich rokoch nás kvôli kríze čakajú ťažké a možno až katastrofické časy. Možno tu kvôli nízkym platom bude štrajkovať či dávať výpoveďe ešte ďalších dvadsať povolaní a ďalších sto povolaní tu bude demonštrovať kvôli nezamestnanosti a žiadnym platom. A možno to tu bude v uliciach vyzerať ako nedávno v londýnskom Tottenhame, Ríme, či Madride. Stále viac ľudí tu bude nenávidieť (eurovalový) kapitalizmus, banky a politikov. A teraz si len predstavte, že tých naštvaných, bankami a politikmi okradnutých ľudí tu budú upokojovať Dzurinda s Figeľom, alebo Fico s miliónovými hodinkami na ruke.

Možno by im Dzurinda pri upokojovaní a presviedčaní o nutnosti ďalšieho utiahnutia opaskov hovoril, že: "treba si začať klásť poctivé otázky", alebo že: "dohodnime sa, že odpoveď na tento druh otázok nebýva nijako komplilkovaná, máme silu, odvahu, schopnosti a morálku vytiahnúť vás z ťažkej situácie", alebo, že: "dohodnime sa, že táto kauza nie je kauzou ", alebo, že: "dohodnime sa, že  nie všetko z čoho vy urobíte kauzu je kauzou", alebo, že: "ponúkam vám svoje odborné zázemie, ktoré si buď osvojíte alebo neosvojíte", alebo, že: "dnes nie je doba na rozdávanie nejakých cukríkov, dnes je doba na poctivú a zodpovednú politiku", alebo, že: primkli sme sa k sebe v týchto ťažkých časoch, mali by sme premýšľať čo robiť a ako robiť"

Možno by im Figeľ pri  upokojovaní a presviedčaní o nutnosti ďalšieho utiahnutia opaskov hovoril, že: "Pre KDH je výzvou sociálny, nie socialistický štát", alebo, že:  "vieme určite, že naše hnutie je kresťanské a demokratické, lebo to má v názve", alebo, že  "čo je autenticky kresťanské, je hlboko ľudské, je zároveň národné a sociálne v otvorenosti pre človeka a pre svet, alebo vydržime v zápase o hodnoty, ktorý predsa prebieha neustále.", alebo, že:  "na vážne dohody treba vážnu dôveru", alebo, že: "nemáme iné záujmy než ochranu slobody (Sulíkovho?) svedomia", alebo, že: veľká časť verejnosti sa ani nestihla zorientovať", alebo, že: "vývoj je rýchly a zásadný", alebo, že: "múdrosť sa nedá objaviť bez pokory a otvorenosť rozumu a srdca v živote víťazí" alebo by Figeľ tým naštvaným a okradnutým nezamestnaným ľuďom povedal, že: "už v minulosti som hovorieval, že jedna práca stačí a že v nedeľu sa robiť nemá."

A Fico s miliónovými hodinkami na ruke by nezamestnaným, okradnutým a naštvaným ľuďom na upokojenie možno povedal niečo také už tradične socialistické, ako napríklad:  "okamžite sa rozídte, lebo na vás pošlem Kaliňáka s vodnými delami a (zatiaľ) gumovými projektilmi"

Asi niečo podobné by ľuďom v problémoch, v tomto chudobnom štáte títo traja s vážnymi ksichtami hovorili a medzi rečou by  sa vždy na chvíľu nenápadne otočili, aby svoje hlavy  strčili ešte hlbšie do válovov so zvyškami koristi z chudobného štátu.  Pred ľuďmi by sa tvárili vážne a starostlivo a spoza chrbtov by sa im ozývalo mľaskanie a rehot z válovov. Tak ako to bolo vždy doteraz, počas celých dvadsať rokov. Lenže teraz sme v situácii kedy si to už dovoliť nemôžeme.

Iveta & Rišo, (nikto nie je perfektný), ale nechcete konečne kašľať na tie nezmyselné spory, spojiť svoju popularitu u voličov, dostať sa do ďalšej vlády a niečo spoločne urobiť preto, aby nám tu v ťažkých časoch, ktoré nás čakajú už ďalej nevládli oni?

Veď to ich upokojovanie tých naštvaných, bankami a politikmi okradnutých ľudí by sa tu mohlo skončiť ako hasenie ohňa benzínom.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.


Už ste čítali?