p.Figeľ, môžeme si dovoliť euroval alebo Fica. Na oboje nemáme.

Autor: Ján Galan | 1.11.2011 o 16:26 | (upravené 1.11.2011 o 16:31) Karma článku: 26,49 | Prečítané:  6286x

p.Figeľ, čítal som v jednom týždenníku váš rozhovor, v ktorom je pod vašou fotkou napísané, že “predseda KDH pripúšťa, že postoje Roberta Fica sa menia a dalo by sa vládnuť aj s ním“. No, hm, odhliadnúc od toho, že je pre vás evidentne jednoduchšie akceptovať Fica ako výhradu Sulíkovho svedomia, napadajú ma minimálne ešte ďalšie dve veci, pre ktoré vášmu názoru nerozumiem.

Podľa servera www.ukradli.sk, (ktorý nám "v záujme zachovania pamäti národa" priniesla SDKÚ-DS) sme prišli pri 45 zdokumentovaných kauzách rozkrádania takmer o 3 mld. EUR, na ktorých mali mať ministri strany SMER podiel 82,1 %. To znamená, že podľa uvedeného servera sa  tu kvôli nim rozkradlo cca 2,463  mld. EUR.

Vy teraz hovoríte, že s Ficom je možné vládnuť  lebo sa "jeho postoje menia", ale ja stále neviem aké postoje máte na mysli? Je to jeho postoj k eurovalu, alebo je to jeho postoj k tým 2,463 mld. EUR? Rozhodli sa snáď tí jeho ministri alebo on, tých 2,463 mld. EUR (čo ukradli) vrátiť do štátneho rozpočtu? Lebo ak je to tak, potom váš výrok chápem. Pretože tu čítam, že náš podiel na eurovale, teda "Podiel Slovenska na celkovom dohodnutom objeme ESM v sume 700 mld. EUR bude podľa nového kľúča predstavovať  5,768 mld. EUR".

To znamená, že keby Fico alebo jeho ministri prispeli tými 2,463 mld. EUR  (čo ukradli) do eurovalu za nás, tak ostatným občanom SR by zostalo  prispieť  o 43% menej, to znamená už len nejakých  3,305 mld. EUR. Takto vyjadrenú "zmenu Ficovho postoja" by občania SR určite ocenili a možno by sa s Ficom dalo vládnuť naozaj.  Avšak, ak tým Ficovým "novým postojom", ktorý oceňujete  je iba ten jeho kladný postoj k schváleniu eurovalu (za ktorý ste mu zaplatili predčasnými voľbami, hoci ste vôbec nemuseli...), tak váš výrok o možnosti spolupráce s Ficom nechápem. Jednoducho sa mi zdá, že si nemôžeme dovoliť aj euroval, aj Fica.

Takže, keď to zhrniem, potreboval by som p. Figeľ  od vás vysvetliť tri veci:

1/ tú "výhradu svedomia" ste vymysleli vy, tak prečo ju akceptujete u každého, okrem Sulíka?

2/ z čoho máme zaplatiť aj euroval, aj Ficove ďalšie kradnutie vo vláde?

3/ tá tretia vec ma  teraz presne nenapadá..., ale určite to nejako súvisí s vašim prikázaním "nepokradneš" a tými 2,463 mld. EUR, ktoré sa spomínajú na www.ukradli.sk

Verím, že v niektorom vašom ďalšom rozhovore sa dozvieme odpovede aj na tieto otázky.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?