Bez Matoviča by tam bola nuda

Autor: Ján Galan | 8.11.2011 o 7:56 | (upravené 8.11.2011 o 8:06) Karma článku: 8,87 | Prečítané:  1268x

Aby bolo jasné, ja nebudem tvrdiť, že Matoviča musím, lebo ja ho naozaj nemusím. Nemusím ho pre tú jeho nespoľahlivosť, nevypočítateľnosť a neschopnosť tímovej práce. Ja ho tam teda voliť určite nebudem. Len chcem povedať toľko, že ak by ho tam náhodou zvolil niekto iný, tak sa asi nebudem hnevať.

Kedysi dávno (ešte v starých, dobrých časoch brutálneho rastu HDP) som sa pred nejakými voľbami opýtal jedného známeho, že koho bude voliť. A on vraj, že Slotu. Keď som na neho vytreštil oči  aj zuby s tým, že ako môže jeden úspešný malý až stredný podnikateľ voliť Slotu, tak mi odpovedal,  že Slota nemá dostatočnú moc na to, aby tam niečo pokazil (vtedy sa asi naozaj zdalo, že ten náš hospodársky rast pôjde už automaticky až do neba...), ale že bez neho by vraj bola v našej politike nuda.

Inak, človek by dnes ani neveril, že tu ešte nedávno boli časy  kedy sa mohlo zdať, že systém je ako-tak  nastavený, že  všetko tu už bude fungovať stále lepšie samé od seba,  a že politici tu už budú slúžiť občanom najmä na srandu..., ale nie o tých vagabundoch z finančných trhov chcem písať.

Len toľko chcem povedať, že keď nás ten Slota v tom parlamente teraz už nebude zabávať (lebo tam nebude), tak by tú úlohu za neho mohol prevziať niekto iný a s nejakou  inteligentnejšou formou zábavy. Pamätáte sa na tie Matovičove srdiečka, čo strčil pod nos Orbánovi s nápisom, že: "našich Maďarov si nedáme?"

Alebo takto, poznáte ten starý vtip?  O tom, ako pribehol školský inšpektor za učiteľom a kričí na neho: „predstavte si, že ani jeden z tých vašich blbcov nevie, kto rozbil atóm!"  A učiteľ na to, že: „nevadí, zaplatia ho všetci."   No a Matovič tu teraz navrhuje, že keď sa všetci politici hádajú a nevedia sa dohodnúť kto povalil vládu, tak aby tých 10 mil. EUR čo nás budú stáť voľby, zaplatili všetky strany skrátením tých štátnych príspevkov. Nech to zaplatia všetci. Navyše, ten jeho návrh zmrazenia rastu platov poslancov  až kým nenastane koniec recesie, je tiež celkom zábavný nápad.

Ako hovorím, ja Matoviča voliť nebudem, ale nenahneval  by som sa ak by ho tam zvolil niekto iný. Bez neho by tam naozaj bola nuda, lebo žiadneho z nich také milé a zábavné nápady ako sa ešte dajú v kríze ušetriť peniaze daňového poplatníka asi určite nenapadnú.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?