Všimla si KDH-cka nevesta 17. november 89 ? Lebo ženích Fico nie.

Autor: Ján Galan | 18.11.2011 o 11:06 | (upravené 18.11.2011 o 11:21) Karma článku: 9,95 | Prečítané:  1153x

Viete ako to býva s takými manželstvami. Keď majú dvaja zásadne odlišné názory na zásadné veci, tak to väčšinou neznamená, že sa budú navzájom dlhodobo úspešne dopĺňať. Omnoho častejšie sa stáva, že také manželstvo skrachuje. Aj keď na druhej strane, láska je láska a peniaze sú peniaze. Vedieť o zásadne odlišných názoroch partnera na zásadné veci a napriek tomu s ním vstúpiť do manželstva znamená, že medzi partnermi musí byť buď množstvo lásky, alebo množstvo peňazí. Ak je motívom nevesty pre manželstvo veľká láska, tak proti tomu sa nedá nič namietať a treba jej len zaželať veľa šťastia. Ale ak jej ide iba o peniaze, tak sa treba zamyslieť, že čo je to za nevestu?

Veď tie názory budúceho ženícha Fica na jednu z najpodstatnejších udalostí Slovenska sú takéto:

Pravda, 16. novembra 2008, 11:21

(http://spravy.pravda.sk/premier-si-17-november-opat-nevsimne-d66-/sk_domace.asp?c=A081116_112148_sk_domace_p29)

Niektorí slovenskí politici si 17. november pripomenú v divadle, iní na cintoríne. Predseda vlády Robert Fico sa v Deň boja za slobodu a demokraciu zúčastní na slávnosti začiatku prestavby diaľnice D1 medzi Bratislavou a Trnavou. "Nijaký iný oficiálny program na pondelok nemá," potvrdila jeho hovorkyňa Silvia Glendová.

Aktuálne.sk,  16.10.2009,  Jakub Filo, 00:50

(http://aktualne.centrum.sk/domov/politika/clanek.phtml?id=1193097)

Robert Fico svoj tieň neprekročil ani pod Lampou

Relácia pod lampou 2009 Fico opäť potvrdil, že november 1989 si stále nevšimol. "Odo mňa sa asi nikdy nedočkáte vetu typu, že všetko pred rokom 1989 bolo katastrofa," povedal premiér, ktorý bol ešte pred revolúciou členom Komunistickej strany Slovenska.

Wikileaks (diplomatické správy z rokov 2004 - 2009), spracované Matej Kvocera  24. August 2011

(http://blog.tyzden.sk/kvoco/2011/08/24/wikileaks-a-nove-informacie-o-slovensku-a-ficovi/)

30.11.2009 Ficov výlet do Ruska: Vágne sľuby a pekne namaľované auto

Cesta premiéra Róberta Fica do Moskvy bola kritizovaná pre jej načasovanie (deň pred 20. výročím pádu komunizmu). Mladý aktivista strany KDH (kresťanský demokrat) zaparkoval jasne červené auto Žiguli pred Ficovou kanceláriou. Auto bolo krásne popísané sloganmi "Som Robkove červené auto a odchádzam do Moskvy"," Normálni ľudia oslavujú, bolševici odlietajú" a "November 89 - Nevšimol som si". Protest zožal veľkú pozornosť tlače.

Avšak Ficova budúca nevesta tvrdí, že si jednu z najpodstatnejších udalostí Slovenska vraj nielen všimla, ale jej dokonca pripisuje takúto veľkú  dôležitosť:

Len zopár myšlienok  z prejavu Jána Figeľa k 21. výročiu 17. novembra  v SND

(http://www.youtube.com/watch?v=rrDST8KsHwA)

„Pred rokom vládu SR viedol človek, ktorý si november 89 nevšimol. Dnes sme tu s vládnou zodpovednosťou, na čele našej  vlády je osoba, ktorá si november nielen pamätá, ale snaží sa ho napĺňať."

„...Sme tu preto, že my všetci a mnohí aj na námestí a v našej spoločnosti sú naďalej nositeľmi ideálov, hodnôt, posolstva novembra 89."

„...november 89 ako dejinné obdobie, ale aj november 89 ako charakter politiky zostane nielen takou referenčnou hodnotou, ale aj kriteriálnou hodnotou pre charakter politiky, spoločnosti, orientácie krajiny, jej kultúry, a preto je ten november 89 dôležitý a takým aj zostane"

„...Chcem povedať, že  to presvedčenie z novembra 89 by malo s nami žiť naďalej, a čo je podstatné aby sme ho vídavali ako svoje postoje."

„...Ja vám, nám prajem naozaj nielen aktívnu pamäť, ale aj takú čerstvú vitalitu pre ideály novembra 89 aj v novembri 2010."

Hm, viete si predstaviť, že s takýmito zásadne odlišnými postojmi k jednej z najpodstatnejších udalostí v histórií Slovenska by to ich politické manželstvo mohlo fungovať?

Možno len ak by  bolo medzi nimi more lásky, alebo ešte väčšie more peňazí. Asi by KDH mohlo pravicovým voličom vysvetliť z akého dôvodu do toho manželstva chcú ísť, lebo kvôli podobným názorom manželov to evidentne nebude.  Avšak vysvetlenie typu, že „ak Fico zmení postoje, názory..." a pod. , také vysvetlenie neberiem. Lebo niečo si všimnúť nie je otázkou  postoja alebo názoru.

Buď si človek podstatné veci všimne, alebo si ich nevšimne. A Fico si nevšimol tú najpodstatnejšiu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

PLUS

Školákov učí jesť zdravo. Bez cukru či bielej múky

Niekdajší šéfkuchár v hoteli je teraz vedúcim školskej jedálne.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.


Už ste čítali?