Rišo dobrá správa, ešte ste nedošetrili! Ešte sa dá 10 mil. EUR!

Autor: Ján Galan | 19.11.2011 o 9:12 | (upravené 19.11.2011 o 17:50) Karma článku: 14,87 | Prečítané:  1708x

Už som tu písal, že Matoviča z viacerých dôvodov nemusím a na tom sa nič nemení. Ale čo je zlé na jeho nápade ušetriť 50% z nákladov na voľby, 10 mil. EUR pre daňového poplatníka? Veď 10 mil. EUR, je vyše 300 mil. SKK, čo je ešte stále kopec peňazí. Čo keby ste tie peniaze namiesto na bezduché spoty a billboardy (týka sa všetkých politických strán), ktorými nás budete – aspoň čo sa mňa týka úplne zbytočne oblbovať, dali radšej na niečo rozumnejšie?

Napr. na opravu, resp. výstavbu nejakých povodňových hrádzí na východe, aby ich tam stále dookola  nevytápalo? Alebo čo keby ste z toho zasponzorovali nejaké tie operácie, či prístroje napr. onkologickým pacientom? Alebo prečo to nedáte napr. na opravu domov, pod ktorými sa zosunul nejaký štátny kopec, či na detské domovy, alebo na tie nájomné byty, ktoré chce stavať Iveta?

Sú stovky, možno tisíce  možností  ako sa tie peniaze dajú využiť užitočnejšie ako je tá, aby ste nás za ne bezducho oblbovali.  Idete vraj poslať cez agentúru  SARIO  za 100 tis. EUR štyroch mimoriadne schopných  a inovatívnych IT podnikateľov do Silicon Valley na školenie. Aby sme vraj nezostali iba montážnou dielňou Európy. Za tých ušetrených 10 mil. EUR ich tam môžete poslať 400. Za ten investičný stimul pre Samsung ste ich tam mohli poslať 1120. Či Samsung tou hrozbou odchodu  iba blafoval vie asi iba Samsung. Je však takmer isté, že na základe precedensu, že štát aj v tejto ťažkej situácii selektívne pustil perie pre investora,  si desiatky a možno až stovky ďalších zahraničných firiem podajú žiadosti o milionové štátne podpory a budú to s diskrimináciou myslieť asi celkom vážne. Veď každý niekoho zamestnáva a každý sa môže odsťahovať do Rumunska ak mu niečo nezaplatíte alebo neodpustíte dane (o slovenských podnikateľoch ani nehovoriac)...

Aj týchto 10 mil. EUR ste zodrali z daňových poplatníkov. Daňový poplatník chce aby ste ich ušetrili a našli kreatívnejšie a užitočnejšie využitie ako ich minúť. Však vám ešte ďalších 10 mil. na naše oblbovanie zostane!

SaS má teraz ideálnu šancu na celkom konkrétnom prípade ukázať, že to s tým šetrením peňazí daňových poplatníkov myslí vážne a ten Matovičov nápad vo vláde aj v parlamente podporiť. Môžete tam všetkým, jasne a nahlas povedať, že ešte sa tu ani zďaleka nedošetrilo. Tých 10 mil. EUR môžete ušetriť  nie kvôli Matovičovi, ale kvôli daňovým poplatníkom. Dobrá správa, nie?

P.S.

Nie, nie je to žiaden populizmus, lebo na šetrení peňazí daňových poplatníkov, ktorí vás tam platia určite nič populistické nie je! Ak peniaze daňových poplatníkov nedokážete šetriť sami, tak tam toho Matoviča budete potrebovať.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?