Príde doba keď nám budete tvrdiť, že ste za euroval nehlasovali

Autor: Ján Galan | 20.11.2011 o 18:22 | Karma článku: 15,93 | Prečítané:  1824x

Veľmi pripomínate našich súdruhov krátko pred Nežnou revolúciou, ktorí volali do Ruska, že „čo majú robiť lebo sa u nás rúca socializmus.“ Gorbačov vtedy našim bezradným súdruhom, dovtedy vyše 40 rokov zvyknutým na slepé a hluché poslúchanie príkazov a zákazov z Moskvy, povedal pre nich neslýchanú vec, ktorá ich úplne vyviedla z konceptu. Povedal im, že si naše záležitosti máme vyriešiť sami a že jeho krajina nám do toho nebude zasahovať. Práve kvôli tomuto postoju Gorbačova mohla u nás krátko nato prebehnúť Nežná revolúcia a naši súdruhovia už neboli schopní proti nej zasiahnuť.

Nasledujúce roky po revolúcii sa nás súdruhovia postupne snažili stále viac presviedčať, že to boli práve oni, ktorí sa bránili príkazom z Moskvy, a že bez nich by to tu bolo bývalo ešte horšie. Náhle sa začínalo zdať, že naši bývalí súdruhovia vlastne ani neboli súdruhmi, ale disidentmi, ktorí nás v rámci svojich možností pred tým ruským komunizmom chránili. (asi aby sme im uverili, že oni už nerozmýšľajú komunisticky, ale kapitalisticky, tak nám počas toho presviedčania  v rámci privatizácie nenápadne ukradli celý národný majetok...)

Naši dnešní súdruhovia pozor! Jedného dňa, keď ako každý deň znova zavoláte do Bruselu, že „čo máte robiť", vám tam zdvihne telefón možno nejaká upratovačka, ktorá vám oznámi, že  Barroso a spol. tam už nepracujú, lebo boli dnes ráno za svitania (možno nežne) defenestrovaní zo svojich luxusných kancelárií, hneď potom, ako tam vtrhli veľké krajiny EU s výkrikom, že dnes začala Veľká kapitalistická ozdravovacia revolúcia a poriadok vo financiách si má urobiť každá krajina sama.

Takže súdruhovia pozor, lebo história nás učí, že na Moskvu a Brusel sa nedá spoliehať donekonečna.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

PLUS

Školákov učí jesť zdravo. Bez cukru či bielej múky

Niekdajší šéfkuchár v hoteli je teraz vedúcim školskej jedálne.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.


Už ste čítali?