Vymením Radičovú & Uhliarika za Šeherezádu & Onura

Autor: Ján Galan | 24.11.2011 o 17:12 | (upravené 24.11.2011 o 17:18) Karma článku: 12,76 | Prečítané:  1715x

Radičová, Uhliarik prestaňte ma prosím dennodenne otravovať vašimi problémami. Som občan, daňový poplatník, poplatník rôznych poisťovní vrátane zdravotnej, som občasný pacient a zvysoka a do hlboka kašlem na to, koľko platí tento štát lekárom. Rovnako mi je srdečne jedno koľko platí daniarom, smetiarom, úradníkom, policajtom, agentom, či vojakom. Jediné, čo ma na tom celom platení zaujíma je to, koľko platím tomuto štátu ja a za čo - akú protihodnotu, od neho za to moje platenie dostanem.

Čo sa týka lekárov, tak tým doprajem kľudne aj 10 tis. EUR mesačne, ale len za predpokladu, že za každé jedno EUR úplatku, ktorý budú od pacienta drankať dostanú rok basy. To znamená OK, majte plat aký chcete, ale ak zoberiete 100 EUR úplatku, tak dostanete 100 rokov basy a za úplatok od penzistu dostanete dvojnásobok (a ešte buďte radi, že nie sme v Číne...). A také isté riešenie by som uvítal aj u sudcov a politikov. Ale nie o tom chcem písať.

Chcem písať o tom, že ma zaujíma čo za svoje dane, odvody a poplatky všetkého druhu od tohto štátu dostanem.  Za svoje peniaze od lekárov očakávam, že keď budem chorý, tak tam po prvé budú a po druhé, že keď tam budú, tak ma budú liečiť na  znalostnej úrovni zodpovedajúcej najnovším vedeckým poznatkom a s rovnako modernými liekmi a vybavením. To je všetko, čo očakávam od lekárov.

Od politikov očakávam, že ak už raz máme a musíme platiť ministra zdravotníctva, predsedníčku vlády a a celý ten ansanbel  okolo vás, tak vašou úlohou je zabezpečiť aby som dostal to, čo očakávam od lekárov. Od vás politikov neočakávam, že ma budete dennodenne otravovať s tým, že koľko majú lekári zarábať, ani že ma budete zaťahovať do vašich nekonečných a bezúčelných bľabotačiek s nejakými odbormi, ako v nejakej telenovele.

Aby bolo jasné, nezaujímajú ma vaše "správy o stave Dunaja", či práve dnes klesá alebo stúpa, zaujíma ma kde to skončí!  A rozhodne by som rád, aby to neskončilo: po a) bez lekárov a po  b) v nejakom "výnimočnom", či "núdzovom"  stave. Taký totiž majú asi  iba v Afrike a nerád by som si myslel, že ste nás tam doviedli.

A hlavne Radičová & Uhliarik, neberte to osobne, ale radšej ako vás si pozriem v TV Šeherezádu & Onura. Oni  totiž už začínajú byť v TV podstatne menej okukaní ako vy dvaja. (a zrejme budú mať aj viac dielov...)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.

DOMOV

Na smrti trojročného chlapca má podiel nemocnica, zle ho liečila

Úrad zistil, že nitrianska nemocnica v liečbe chlapca pochybila.


Už ste čítali?