Návrh systému odmeňovania pre lekárov, sudcov, politikov a spol.

Autor: Ján Galan | 29.11.2011 o 16:03 | (upravené 1.12.2011 o 8:02) Karma článku: 13,02 | Prečítané:  1371x

Hlboko si vážim povolanie lekára, ako povolanie bez ktorého by sme tu nemali zdravie, hlboko si vážim povolanie sudcu, ako povolanie bez ktorého by sme tu nemali spravodlivosť  a hlboko si vážim aj povolania politika a úradníka, bez ktorých by sme tu nemali... hm, kašľať na to, nepatrí sa používať sprosté slová hneď v úvode článku.

Keďže si  všetky tieto povolania hlboko a mimoriadne vážim a uznávam ich vysoký stupeň dôležitosti pre celú našu spoločnosť, najmä  však pre ich mimoriadnu užitočnosť (aj nákladnosť) pre občanov, daňových poplatníkov a štátny rozpočet, tak si pre nich dovolím navrhúť  jednotný (aby si navzájom nezávideli) a v porovnaní s doterajším systémom, mimoriadne lukratívny nový systém odmeňovania.

Lekár, sudca, politik, úradník, všetci bez rozdielu 10 tis. EUR/ mes., základný plat. Plus samozrejme nejaké tie prémie, naviazané na výkonnostné ukazovatele.

Avšak môj návrh platí len a iba a výhradne za 1 predpokladu:

Že za každé jedno EUR úplatku, ktorý budú od pacienta, klienta, občana, stránky-žiadateľa, provízie od investorov, sponzorov, atď., atď. a pod. drankať,  dostanú rok basy.

To znamená OK, majte plat aký chcete, ale ak zoberiete 100 EUR úplatku, tak dostanete 100 rokov basy (a lekári a úradníci za úplatok od penzistu dostanete dvojnásobok!)  A ešte buďte radi, že nie sme v Číne!

P.S.

Nemám to spočítané, ale mám veľmi silný pocit, že by sme všetci sakra ušetrili a mali by sme aj vyrovnaný štátny rozpočet a určite aj najnižšie dane v EU. Avšak tento systém odmeňovania má aj jedno riziko.  Najmä u politikov by sa mohlo stať, že by sme nič neušetrili a ešte by sme aj museli stavať ďalšie basy...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.

DOMOV

Na smrti trojročného chlapca má podiel nemocnica, zle ho liečila

Úrad zistil, že nitrianska nemocnica v liečbe chlapca pochybila.


Už ste čítali?