Návrh systému odmeňovania pre lekárov, sudcov, politikov a spol.

Autor: Ján Galan | 29.11.2011 o 16:03 | (upravené 1.12.2011 o 8:02) Karma článku: 13,02 | Prečítané:  1368x

Hlboko si vážim povolanie lekára, ako povolanie bez ktorého by sme tu nemali zdravie, hlboko si vážim povolanie sudcu, ako povolanie bez ktorého by sme tu nemali spravodlivosť  a hlboko si vážim aj povolania politika a úradníka, bez ktorých by sme tu nemali... hm, kašľať na to, nepatrí sa používať sprosté slová hneď v úvode článku.

Keďže si  všetky tieto povolania hlboko a mimoriadne vážim a uznávam ich vysoký stupeň dôležitosti pre celú našu spoločnosť, najmä  však pre ich mimoriadnu užitočnosť (aj nákladnosť) pre občanov, daňových poplatníkov a štátny rozpočet, tak si pre nich dovolím navrhúť  jednotný (aby si navzájom nezávideli) a v porovnaní s doterajším systémom, mimoriadne lukratívny nový systém odmeňovania.

Lekár, sudca, politik, úradník, všetci bez rozdielu 10 tis. EUR/ mes., základný plat. Plus samozrejme nejaké tie prémie, naviazané na výkonnostné ukazovatele.

Avšak môj návrh platí len a iba a výhradne za 1 predpokladu:

Že za každé jedno EUR úplatku, ktorý budú od pacienta, klienta, občana, stránky-žiadateľa, provízie od investorov, sponzorov, atď., atď. a pod. drankať,  dostanú rok basy.

To znamená OK, majte plat aký chcete, ale ak zoberiete 100 EUR úplatku, tak dostanete 100 rokov basy (a lekári a úradníci za úplatok od penzistu dostanete dvojnásobok!)  A ešte buďte radi, že nie sme v Číne!

P.S.

Nemám to spočítané, ale mám veľmi silný pocit, že by sme všetci sakra ušetrili a mali by sme aj vyrovnaný štátny rozpočet a určite aj najnižšie dane v EU. Avšak tento systém odmeňovania má aj jedno riziko.  Najmä u politikov by sa mohlo stať, že by sme nič neušetrili a ešte by sme aj museli stavať ďalšie basy...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.


Už ste čítali?