Pravica je schopná vyrobiť pre Fica aj 100%-nú voličskú podporu

Autor: Ján Galan | 1.12.2011 o 9:26 | (upravené 1.12.2011 o 10:00) Karma článku: 16,34 | Prečítané:  1852x

Fico nepotrebuje na vlastnú predvolebnú kampaň vynaložiť ani jedno EUR. Jemu bude úplne stačiť ak jeden deň pred voľbami  vylezie  na najvyšší  kopec, ukáže prstom na pravicu a všetkým na Slovensku zakričí do ucha iba jednu jedinú vetu - veď pozrite sa na nich čo robia!  A voľby vyhrá ako samovládca.

Máme tu neschopnú pravicu. Resp. máme tu pravicu, ktorá je schopná všetkého. A máme aj veľmi kreatívnu pravicu, lebo témy predvolebných kampaní, ako napr. - "ako sme ubytovávali daňový úrad", "ako sme sa zbavili najpopulárnejšieho pravicového politika", "ako sme predávali platinu a cukor", "ako sme budovali euroval, ktorý nám už o týždeň bol nanič", "ako sme kvôli tomu eurovalu, ktorý nám už o týždeň bol nanič,  položili vládu", ale aj témy "ako sme odpočúvali novinárov" (je jedno kto  za to môže, lebo  aj toto sa stalo témou počas vlády pravice!), či téma "ako sme v SR vyhlasovali  a riešili núdzový stav" (je jedno kto za to môže, lebo aj toto sa  stalo počas vlády pravice!) ... všetky tieto témy sú ako predvolebná propagácia natoľko inovatívne a kreatívne, že lepšou a užitočnejšou predvolebnou kampaňou  pre pravicu by už bolo asi iba vyhlásenie mobilizácie alebo vojny.

Tak neschopnú pravicu sme tu ešte nemali,  odkedy tu vôbec máme nejakú pravicu. Je mi to ľúto, ale ak sa rýchlo nestane nejaký zázrak a pravica sa rýchlo nespamätá, neskonsoliduje, nedohodne na programe a nezvolí si nového lídra, tak nám pravica pravdepodobne pôjde možno aj na viac ako jedno volebné obdobie bručať do opozície. Paradoxom pritom bude, že tam pôjdu aj tí, ktorí dnes špekulujú o budúcej kolaborácii s Ficom. Lebo Fico ich po voľbách už  vôbec nemusí potrebovať a bude vládnuť ako Orbán s ústavnou väčšinou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?