Dokedy nás budú nútiť vyberať si medzi eurozónou a demokraciou?

Autor: Ján Galan | 7.12.2011 o 9:19 | (upravené 9.12.2011 o 21:14) Karma článku: 17,68 | Prečítané:  2540x

Stála sa eurozóna naozaj nepriateľom demokracie? Ak áno, tak kašlem na takú eurozónu a chcem tu mať radšej demokraciu! Lebo demokracia je pre svet neporovnateľne vyššia hodnota ako nejaká eurozóna. Neschopní politici EU a ich lokálni kolaboranti nás neustále stavajú do situácie, kedy sa kvôli niečomu, čo oni spáchali alebo zanedbali, musíme krok za krokom vzdávať stále viac a viac demokracie. Alebo je to s tou eurozónou a demokraciou úplne inak?

Referendum je najvyššou formou demokracie aká existuje. Lebo ide o priame rozhodovanie občanov. Avšak, už niekoľko mesiacov paraziti moderného kapitalizmu - neschopní politici EU a ich lokálni kolaboranti, okamžite znervóznejú a s preskakujúcimi piskľavými, hysterickými hlasmi začnú vrešťať vždy v tom momente, keď čo i len z diaľky a pošepky  začujú niekoho povedať slovo - referendum.  Začnú vrešťať, že na referendum práve teraz a práve tu nie je čas, začnú vrešťať, že práve teraz a práve tu nie je čas na demokraciu! A nezabudnú sa pritom tváriť veľmi ustarostene.

Stačí si spomenúť na to, ako sa chcel opýtať premiér Grécka svojich občanov na takú bezvýznamnú drobnosť, ako či sa chcú radšej zadĺžiť na sto rokov, alebo si radšej vyberú okamžitý bankrot, výstup z eurozóny a ozdravenie svojej krajiny, aj keď by to vôbec nebolo príjemné. Stačí si spomenúť na postupné násobné navyšovanie našej spoluúčasti na eurovale našimi parazitmi  bez toho, aby na to mali mandát od občanov. Stačí si spomenúť na naše "demokratické" rozhodovanie o navyšovaní eurovalu. A teraz, keď ide o vzdanie sa národných kompetencií v prospech euroúradníckych parazitov a ich kamarátov z finančných trhov, teraz vraj znova nie je čas na referendum, znova nie je  čas na demokraciu! (ale na zrušenie práva veta pri rozhodovaniach v eurozóne sa čas určite nájde)

Nie, nie EÚ a eurozóna sú nepriateľmi demokracie. Nie je nepriateľom demokracie ani kapitalizmus, ktorý určite nie je dokonalý, ale žiaľ nič, čo by v praxi fungovalo lepšie sa tu zatiaľ nevymyslelo.  A hoci to tak niekomu môže pripadať, nie sú nepriateľmi demokracie dokonca ani tí špekulanti na finančných trhoch, ktorí si tam len robia svoju robotu a tou je v rámci daných pravidiel obchodovania zarobiť a maximalizovať zisk a minimalizovať riziko pre investorov, ktorí im zverili peniaze.

Nepriateľmi demokracie sú tí paraziti - europolitici, ich lokálni kolaboranti a ich neschopnosť. Neschopnosť predchádzať budúcim, ale pritom už dávno indikovaným  problémom zadlžovania vopred. Proaktívne a pri dodržaní všetkých demokratických pravidiel rozhodovania občanov. Oni napriek tomu, že sa vyhlasujú za manažérsku elitu EÚ buď  nie sú schopní, alebo sú zbabelí  myslieť dopredu a riešiť nepopulárne problémy, za riešenie ktorých sú tam kráľovsky platení.  A preto vždy tesne pred priepasťou za nami dobehnú a kričia - už nie je čas na referendum, už znova nie je čas na demokraciu!

Ak sa tých parazitov nezbavíme, tak sa obávam, že tu už nebude čas na demokraciu nikdy. Ale treba to vidieť pozitívne, lebo už onedlho príde jar, prídu voľby,  príde čas upratovania,  deratizácie, dezinsekcie a dezinfekcie a bolo by veľkou chybou ho nevyužiť.

P.S.

Je to podobné ako s tým Uhliarikom a lekármi. Dlho sa to neriešilo a na poslednú chvíľu to muselo skončiť priam ukážkou demokracie - núdzovým stavom s nútenými prácami. Obávam sa, aby sme s tou eurozónou neskončili nejak podobne.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

PLUS

Školákov učí jesť zdravo. Bez cukru či bielej múky

Niekdajší šéfkuchár v hoteli je teraz vedúcim školskej jedálne.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.


Už ste čítali?