Vymením Euro & Mikloša za SKK & Harry Pottera

Autor: Ján Galan | 10.12.2011 o 9:12 | (upravené 11.12.2011 o 15:04) Karma článku: 17,66 | Prečítané:  1824x

Ale nemyslite si, že som nejaký vekslák, s tým som skončil keď som nedávno menil SKK za Euro. Teraz som v tom fakt nevinne a za všetko môže nejaký Mikloš. Lebo ten Mikloš najskôr povedal (že má na to školu...), že ja už nepotrebujem SKK, ale že nutne potrebujem Euro. Tak som vymenil SKK za to Euro. Potom ten Mikloš povedal, že niekto požičal veľa peňazí nejakým trom kaporom. A že najprv dlho nič a potom, že prvý kapor povedal „žblnk“, že druhý kapor povedal „žblnk“ a ten tretí kapor potom povedal, že to mám za nich celé zatiahnuť ja.

Potom ten Mikloš (ten, čo má na to školu...) mi povedal, že mám vrátiť peniaze iba za toho prvého kapora. Lenže už zakrátko prišiel s tým, že už aj za toho druhého a potom aj za tretieho, a že najlepšie urobím ak dám peniaze na drevo vopred, lebo že si napožičiaval celý rybník kaporov a postupne sa odvšadiaľ ozýva, že  „žblnk , žblnk, žblnk...", lebo žiaden z tých kaporov nemá peniaze na vracanie. Teda nemyslím také vracanie, ale myslím, také, že by ich vrátil. Tie požičané peniaze v tých Eurách.

Tak som zistil, že to Euro bude nejaký začarovaný peniaz. Veď odkedy mám to Euro, tak som dlžný za stále viac a viac  kaporov, stále viac a viac peňazí a pritom som si ja od nikoho z nich nikdy nič nepožičal. Čestné slovo, vážne som si nič nepožičal aj keď to tak vyzerá, lebo všetci kričia, že odo mňa chcú peniaze na vrátenie dlhov.

Toto sa mi s tou starou, dobrou korunou nikdy nestalo -nepožičať si a musieť vracať nejakým kaporom.  Som si teda povedal, že s takým začarovaným peniazom ako je to Euro, nech si poradí namiesto mňa čarodejník Harry Potter. Ak by mi Harry tie Euri vymenil za SKK, tak mu k tomu  ako bonus rád pribalím aj toho Mikloša (toho, čo má na to školu...). Mohol by ho trebárs angažovať ako toho dementora v Azkabane (lebo na to má aj  prax...).

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

PLUS

Školákov učí jesť zdravo. Bez cukru či bielej múky

Niekdajší šéfkuchár v hoteli je teraz vedúcim školskej jedálne.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.


Už ste čítali?