Neverím, že iba 5,6% voličov je za slušnosť a zásadovosť v politike

Autor: Ján Galan | 17.12.2011 o 9:37 | (upravené 17.12.2011 o 18:12) Karma článku: 12,40 | Prečítané:  2266x

Keď som včera počul o agentúrnom prieskume, ktorý prisudzuje strane SaS iba 5,6%-nú voličskú podporu, tak mi napadli iba dve možnosti – jedna pozitívna a druhá negatívna. Paradoxne, tá pozitívna možnosť je, že výsledky tohto prieskumu sú buď obrovským omylom, obrovskou štatistickou odchýlkou, alebo obrovským klamstvom. Z ničoho tú agentúru neobviňujem. Ale aj k omylom, aj ku klamstvám a manipuláciám všetkého druhu predsa na Slovensku prichádza bežne.

Tá druhá možnosť, ktorá mi napadla,  je tá  negatívna.  Paradoxne, tá negatívna možnosť je, že o žiaden omyl ani klamstvo nejde, že ten prieskum vyjadruje objektívny stav, že to čo vyšlo je pravda o preferenciách voličov. Že na slušnosti a zásadovosti v politike, na transparentnosti a jasných pravidlách míňania peňazí daňových poplatníkov, na osobnej a profesionálnej integrite politikov, na priamosti a otvorenosti ich komunikácie s verejnosťou a na ich neskorumpovateľnosti, na Slovensku skutočne záleží iba 5,6%-tám voličov. Respektíve, že na všetky uvedené hodnoty 94,4% voličov kašle.

Ak existujú situácie, kedy človek radšej uprednostní  omyl alebo podvod pred pravdou, tak asi  toto je jedna z nich. Lebo ak by to bola pravda, tak Slovensko nemôže čakať nič dobré.

Aby som v tom mal jasno, budem to musieť s niekým prebrať. Asi to preberiem s ľuďmi z môjho užšieho, širšieho aj najširšieho okolia. Preberiem to s nimi, lebo medzi nimi sa počet priaznivcov strany SaS za posledný rok minimálne zdesaťnásobil. A každého z nich požiadam aby zistil, ako sa to vyvíja u ľudí v jeho okolí a v okoliach ľudí z jeho okolia, atď. (to by v tom bol čert aby sme aspoň jedného pravicového voliča, ktorý sa nechystá voliť SaS nenašli!)

Teraz mi napadla ešte iná možnosť.  O žiaden omyl ani podvod nejde a nie je to ani pravda. Ide iba o tlačiarenského škriatka. Pôvodná, korektná tlačová správa možno znela takto, alebo podobne: „Stranu SaS by okrem všetkých rozmýšľajúcich pravičiarov volilo aj 5,6% doterajších voličov strany SMER." Niektoré slová z tej vety vypadli a zostalo tam len, že „stranu SaS by volilo 5,6% voličov..."

Toto bude správna odpoveď!  Netreba za všetkým hneď vidieť omyl, sprisahanie alebo podvod.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.


Už ste čítali?