SaS - všetko dobré v Novom roku!

Autor: Ján Galan | 31.12.2011 o 10:28 | (upravené 31.12.2011 o 13:12) Karma článku: 12,68 | Prečítané:  1115x

Už je to asi tak. Žijeme v nechutne prehnitom a skorumpovanom štáte. Vyše dvadsať rokov sa tu v politike neupratovalo a väčšina špiny sa vždy zamietla pod koberec. Netreba ani vidieť, úplne stačí (od-)počuť čo sa tu deje. Už je to asi naozaj tak. Žijeme v “elitnom ekonomickom klube“, ktorého šialené naháňanie sa za dôverou finančných trhov pripomína čoraz šialenejšieho psa, ktorý stále rýchlejšie naháňa svoj vlastný chvost. Samozrejme z logiky vzťahu psa a jeho chvosta je jasné, že ten chvost nikdy nemôže dobehnúť. Je ďaleko pravdepodobnejšie, že to šialené točenie sa na mieste nevydrží večne a jedného dňa ho z toho porazí a zrúti sa na zem.

Ale obidvoje je chyba systémová. Čím viac socializmu, čím viac daní, čím viac peňazí pre štát, pre EÚ a menej pre občana, čím viac prerozdeľovacej moci  úradníkov a menej priamej demokracie - tým väčšie bahno korupcie a zneužívania moci, tým väčšia kleptokracia, tým horšia budúcnosť pre občanov.

Ale čo s nami, na Slovensku. My si musíme urobiť domácu úlohu, lebo čas dozrel.  Je načase zviesť predvolebný súboj medzi slizkým štátnym paternalizmom a zdravou občianskou zodpovednosťou za vlastnú budúcnosť. Je načase rozhodnúť sa medzi hrdosťou malého, ale slobodného národa a poníženým,  poddanským EÚ feudalizmom. Je načase rozhodnúť sa medzi svetonázorom strany SaS a svetonázorom strany SMER. Tak, alebo tak.  Socializmus alebo liberalizmus. Smerom do pekla, alebo slobodnou a solidárnou cestou nahor. Všetko ostatné je iba zahnívanie v blate, ale nie život s budúcnosťou. Tieto voľby budú prelomové. Žiadna tretia cesta, žiaden hybrid už neexistuje, teraz sú iba dve možnosti, ktoré niekam vedú. Dopredu, alebo naspäť. S budúcnosťou, alebo bez budúcnosti. A teraz to platí rovnako pre SR, ako pre celú EÚ.

Nejde o veľkosť strany, nejde o veľkosť krajiny. Silný a veľký je ten, kto má za sebou  pravdu, zásadovosť a morálku. Aj jeden jediný človek dokáže vyhrať nad veľkou nespravodlivosťou, ktorá je presvedčená, že môže väčšine občanov vládnuť  a deformovať slušnosť a spravodlivosť donekonečna.   Mahátma Gándhí je príkladom, že môže vyhrať aj jeden jediný slušný človek. Som presvedčený, že slušných ľudí je na Slovensku aj v EÚ nespočetnekrát viac ako klamárov, podvodníkov a zlodejov.

Áno verím, že pravda a láska naozaj zvíťazí nad lžou a nenávisťou. U nás už teraz, v marci 2012.

Áno verím, že koniec sveta bude.  Že na  Slovensku konečne začnú vládnuť slušní ľudia!

Áno verím, že v roku 2012 sa začne písať nová história EÚ. Že EÚ sa vráti zo slepej uličky asociálneho prerozdeľovacieho socializmu, ku svojmu pôvodnému sociálnemu kapitalizmu, založenému na individuálnej aj  štátnej ekonomickej a politickej zodpovednosti.

P.S.

Verím tomu, lebo len blázni by sa nechali klamať a okrádať donekonečna.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?