SaS - všetko dobré v Novom roku!

Autor: Ján Galan | 31.12.2011 o 10:28 | (upravené 31.12.2011 o 13:12) Karma článku: 12,68 | Prečítané:  1110x

Už je to asi tak. Žijeme v nechutne prehnitom a skorumpovanom štáte. Vyše dvadsať rokov sa tu v politike neupratovalo a väčšina špiny sa vždy zamietla pod koberec. Netreba ani vidieť, úplne stačí (od-)počuť čo sa tu deje. Už je to asi naozaj tak. Žijeme v “elitnom ekonomickom klube“, ktorého šialené naháňanie sa za dôverou finančných trhov pripomína čoraz šialenejšieho psa, ktorý stále rýchlejšie naháňa svoj vlastný chvost. Samozrejme z logiky vzťahu psa a jeho chvosta je jasné, že ten chvost nikdy nemôže dobehnúť. Je ďaleko pravdepodobnejšie, že to šialené točenie sa na mieste nevydrží večne a jedného dňa ho z toho porazí a zrúti sa na zem.

Ale obidvoje je chyba systémová. Čím viac socializmu, čím viac daní, čím viac peňazí pre štát, pre EÚ a menej pre občana, čím viac prerozdeľovacej moci  úradníkov a menej priamej demokracie - tým väčšie bahno korupcie a zneužívania moci, tým väčšia kleptokracia, tým horšia budúcnosť pre občanov.

Ale čo s nami, na Slovensku. My si musíme urobiť domácu úlohu, lebo čas dozrel.  Je načase zviesť predvolebný súboj medzi slizkým štátnym paternalizmom a zdravou občianskou zodpovednosťou za vlastnú budúcnosť. Je načase rozhodnúť sa medzi hrdosťou malého, ale slobodného národa a poníženým,  poddanským EÚ feudalizmom. Je načase rozhodnúť sa medzi svetonázorom strany SaS a svetonázorom strany SMER. Tak, alebo tak.  Socializmus alebo liberalizmus. Smerom do pekla, alebo slobodnou a solidárnou cestou nahor. Všetko ostatné je iba zahnívanie v blate, ale nie život s budúcnosťou. Tieto voľby budú prelomové. Žiadna tretia cesta, žiaden hybrid už neexistuje, teraz sú iba dve možnosti, ktoré niekam vedú. Dopredu, alebo naspäť. S budúcnosťou, alebo bez budúcnosti. A teraz to platí rovnako pre SR, ako pre celú EÚ.

Nejde o veľkosť strany, nejde o veľkosť krajiny. Silný a veľký je ten, kto má za sebou  pravdu, zásadovosť a morálku. Aj jeden jediný človek dokáže vyhrať nad veľkou nespravodlivosťou, ktorá je presvedčená, že môže väčšine občanov vládnuť  a deformovať slušnosť a spravodlivosť donekonečna.   Mahátma Gándhí je príkladom, že môže vyhrať aj jeden jediný slušný človek. Som presvedčený, že slušných ľudí je na Slovensku aj v EÚ nespočetnekrát viac ako klamárov, podvodníkov a zlodejov.

Áno verím, že pravda a láska naozaj zvíťazí nad lžou a nenávisťou. U nás už teraz, v marci 2012.

Áno verím, že koniec sveta bude.  Že na  Slovensku konečne začnú vládnuť slušní ľudia!

Áno verím, že v roku 2012 sa začne písať nová história EÚ. Že EÚ sa vráti zo slepej uličky asociálneho prerozdeľovacieho socializmu, ku svojmu pôvodnému sociálnemu kapitalizmu, založenému na individuálnej aj  štátnej ekonomickej a politickej zodpovednosti.

P.S.

Verím tomu, lebo len blázni by sa nechali klamať a okrádať donekonečna.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Amnestie, Roháč a Sýkora. Čo má vplyv na prípad vraždy Remiáša

Na rozhodnutie o Mečiarových amnestiách má Ústavný súd posledné dni. Nájomný vrah Roháč dostal doživotie. Pri vražde Sýkoru sa spomína SIS.

DOMOV

Koalícia sa chce náhle zbaviť šéfa Ústavu pamäti národa

Ak by zmena zákona prešla, nové pravidlá začnú platiť od 15. októbra 2017.


Už ste čítali?