Mudrlanti mudrujú, hrdí občania protestujú

Autor: Ján Galan | 7.2.2012 o 19:51 | (upravené 7.2.2012 o 20:15) Karma článku: 9,61 | Prečítané:  1135x

Prepáčte ak sa budem pýtať trochu prihlúplo, to viete som iba z Bratislavy. No veď zo Slovenska, to je hneď vedľa Rakúska, nie, nie v Austrii nežijú klokany… Apropó, netušíte náhodou ako má vyzerať revolúcia poďľa najnovšej parížskej módy? A na protestných zhromaždeniach v Londýne sa dnes nosia viac široké, alebo skôr také menšie klobúky? A na protestoch v Madride prevláda viac žltá, alebo oranžová farba oblečenia?

To viete, taký pouličný protest u nás v Bratislave, to je v prvom rade veľká spoločenská udalost. Bude tam plné námestie ľudí, média, kameramani, fotografi a možno aj niekto z modelingu, marketingu, či od filmu tam nazrie. Lebo u nás v Bratislave máme málo veľkých spoločenských udalostí a človek by tam mal ísť vždy dobre pripravený, upravený,  oddýchnutý a zrelaxovaný z wellnessu, farebne zladený, myšlienkovo skoncentrovaný, s novým účesom na hlave a hlavne v tej hlave by mal mať nacvičené vhodné revolučné konverzačné témy aspoň v štyroch jazykoch. Najmä také, aby nikoho neurazil. Určite v žiadnom prípade by tam nemal hovoriť zvýšeným hlasom, či nebodaj kričať.  A keď tam už kričí, tak by mal aspoň kričať vysoko intelektuálne myšlienky, ktoré sa páčia všetkým.  Čo sa týka oblečenia, tak by sa tam určite nemal predvádzať v krikľavo červenom. Jednak to robí lacný dojem a jednak by tá červená látka niekomu mohla pripomínať komunistov. To sa teraz na protestoch v Bratislave nenosí.

Ako hovorím, človek by mal ísť na významné revolučné spoločenské akcie buď po všetkých stránkach pripravený, alebo tam radšej vôbec neísť.  Inak by sa tam mohol strápniť. Mohol by sa strápniť až tak veľmi ako tí mudrlanti, ktorí tie akcie a účastníkov na nich  iba kritizujú, ale sami nemajú na to, aby tam išli a všetkým verejne predviedli ako sa na takých revolučných akciách treba správne chovať, tváriť a čo tam treba hovoriť.

Apropó mrzí ma, že to priznávam takto verejne, ale na tohoročný Ples v opere mi pozvánka neprišla.  Neviete náhodou či mi nejaká príde aspoň na tie protigorilie protesty?  Lebo ja som slušný človek a nasilu, bez písomnej pozvánky sa medzi nich tlačiť nepôjdem. To ich už radšej potom, po proteste za čokoľvek ohovorím a skritizujem v nejakom tom novinovom alebo blogovom článku. Ja len aby všetci vedeli ako profesionálne a bezchybne by som tú revolúciu robil ja (samozrejme, keby som tam bol).

Ja som totiž taký teoretický metodik revolúcie a pouličných protestov (nie, nie  magor je len taký slangový výraz, úplne presný spisovný názov znie "metodik revolúcie").

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

PLUS

Školákov učí jesť zdravo. Bez cukru či bielej múky

Niekdajší šéfkuchár v hoteli je teraz vedúcim školskej jedálne.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.


Už ste čítali?