Že: „zvoľte nás a my sa zmeníme“. Srandisti.

Autor: Ján Galan | 20.2.2012 o 18:59 | (upravené 20.2.2012 o 19:07) Karma článku: 13,44 | Prečítané:  930x

Ak teda Dzurindovi, Žitňanskej a tomu ich chovateľskému spolku SDKÚ teraz správne rozumiem, tak „oni sú pripravení na zmenu“, ale platí to iba za jedného predpokladu. Za predpokladu, že ich najprv niekto zvolí do parlamentu. Za predpokladu, že budú zvolení sľubujú, že hneď potom sa zmenia k lepšiemu.

Nepovedali síce o akú zmenu presne pôjde (beťári), ale predpokladám, že to mysleli tak, že hneď potom ako budú zvolení sa zbavia vlastných Goríl a namiesto ich doterajších koníčkov ako chov a záchrana Goríl,  platina, cukor, prenájmy nehnuteľností, vyhadzovanie cudzích peňazí na Grécko atď., atď. a pod., sa začnú konečne venovať blahobytu občana.

No veď nič proti dobrým predsavzatiam. Ak si ich už niekto dá, tak k nemu treba pristupovať pozitívne a s dôverou. Ale hlavne treba podporiť tých, ktorí si dobré predsavzatia dávajú. Pred skončenými dlhoročnými fajčiarmi by sme teda nemali fajčiť, pred abstinujúcimi alkoholikmi by sme nemali popíjať, pred liečiacimi sa kleptomanmi by sme nemali nechávať veci bez dozoru, aby sme tých chudákov nevystavili pokušeniu svoje dobré predsavzatia porušiť a znova prepadnúť zlým zvykom. Nemali by sme ich vystavovať pokušeniam až dovtedy, kým budú dosť silní aby ich zvládli.

Preto si myslím, že ak pravicový volič chce SDKÚ naozaj pomôcť, tak by ich teraz mal držať ďaleko od pokušení, ktoré by ich mohli v ich ťažkom procese zmeny k lepšiemu ohroziť a vrátiť na starú nepeknú cestu, z ktorej sa sami chcú dostať. To znamená, nemali by vôbec dostať možnosť robiť obchody s Gorilami, platinou, cukrom, prenájmami a nemali by mať možnosť vyhadzovať cudzie peniaze.

To presne znamená - mali by zostať minimálne na 4 roky mimo parlamentu. Lebo ako Dzurinda rád hovorí: "treba si klásť poctivé otázky a mať silu nachádzať poctivé odpovede". Poctivá otázka je, či sa počas niekoľkých rokov strácaná a doslova opicami vykradnutá voličská dôvera dá vrátiť jediným vyhlásením o akejsi kandidatúre pani Žitňanskej, ktoré je síce pekné, ale nedáva vôbec žiadne konkrétne odpovede na podstatné otázky, ktoré zaujímajú voliča. Poctivá odpoveď je: NEDÁ!

P.S.

Vážená pani Žitňanská pri všetkej úcte, ale Vám uverím až vtedy, keď sa budete uchádzať o predsedníctvo v mimoparlamentnej strane SDKÚ. Lebo ako rád hovorí Váš šéf: "boj sa nemá vzdávať a treba nachádzať poctivé riešenia".

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?