Moje poďakovanie pravici a najmä Sulíkovi

Autor: Ján Galan | 25.2.2012 o 12:13 | Karma článku: 14,98 | Prečítané:  1550x

Som pravicový volič a vyše 20 rokov som vždy volil nejaké menšie zlo. Chvíľami sa mi dokonca zdalo, že to, čo práve volím nie je zlo, ale dobro. Navyše, to menšie zlo mi nikdy nezabudlo veľmi dôrazne pripomenúť, že práve v tom čase tu existuje aj nejaké omnoho väčšie zlo, takže voliť to menšie zlo je vlastne moja občianska povinnost. Vyše dvadsať rokov som tomu veril a volil som vždy tak, aby som zabránil víťazstvu nejakého väčšieho zla.

Lenže teraz sa zistilo, že to v skutočnosti bolo úplne inak. Tie väčšie  a menšie zlá sa sice občas striedali pri moci, ale vždy ma pritom zabudli informovať, že tie najhoršie veci si navzájom diskrétne tolerujú. Aj keď sa niekedy navzájom obviňujú, tak vždy zostane len pri predvolebných rečiach. Striedali sa pri moci a držali sa zásady "vrana vrane (gorila gorile) oči nevykole". A ja som po celý ten čas bol za voliča-blbca, ktorý si mal plánovane myslieť presne to, na čom sa vždy nejaké zlá, bez ohľadu na ich aktuálnu veľkosť, dohodli.

Potom sa na chvíľu objavila jedna slobodná a solidárna strana, o ktorej som si myslel, že ju budem môcť voliť úplne bez pocitu menšieho zla. Lenže onedlho prišli tie esemesky jej šéfa, o ktorých sa on neskôr vyjadril, že "ich naozaj ľutuje, a že mu ich bol čert dlžen". Na to som si pomyslel len toľko - "ja naozaj ľutujem a bol mi čert dlžen, že som sa o nich ako volič dozvedel". U mňa vtedy dostal žltú kartu. Potom prišli tie videá, kde sa osobe uvedenej v mafiánskych zoznamoch vykecáva ako nejakému psychoterapeutovi. Navyše, mám silný pocit, že keby tie videozáznamy boli dlhšie, tak to bude už len horšie. U mňa je to na červenú kartu a niekoľkoročný dištanc.

Dôvera voči SaS ma opustila a začínam mať stále viac pocit, že so SaS by som znova volil (väčšie?, stredné?, malé?, najmenšie?, mikroskopické?...), ale stále iba nejaké zlo. A to už vedome nikdy voliť nebudem. Poviem to pre SaS jasne a zrozumiteľne - ja nepôjdem do rizika, že tie esemesky a videá znamenali viac, ako v nich bolo napísané a ukázané.  Nepotrebujem k tomu vysvetlenia, názormi som liberál, viem čo znamená splácanie dlhov ďalšími dlhmi, viem čo je ekonomická sloboda, viem čo je to občianska zodpovednosť, viem aké sú riziká vlády ľavice, atď., atď. a pod.  Viem to a napriek tomu som sa rozhodol voliť inak.

Bol som tu pre pravicu vyše 20 rokov za voliča-šaša a za moju podporu som od nich teraz dostal odmenu (za extra bónus ďakujem najmä SaS!).   Tou odmenou je pocit, že dnes v pravicovej  politike môžem veriť akurát tak tej veľkej opici. Po 20 rokoch teda verím viac opici, ako pravici.

Tak som si povedal dobre, chceli ste mať šaša, budete ho mať. A rovno v parlamente.

Prepáčte pán Matovič, že môj hlas dostanete z iného dôvodu ako z toho, že by som uznával Váš program (ani netuším, či nejaký máte). Môj hlas dostanete z troch dôvodov:

1. voliť chcem a budem

2. voliť budem radšej šaša, ako zlo akejkoľvek veľkosti  (nezaujíma ma, či je väčšie alebo menšie)

3. žiadna strana vám neprejavuje sympatie - dobrá správa, asi vás gorily nezobrali do partie (zatiaľ)

Potom si počkám či a do akej miery prejde pravica očistou. Pokiaľ prejde, tak v ďalších volbách (ak ešte nejaké budú a neuzákoní sa tu navždy "vedúca úloha strany SMER", za čo si pravica môže sama...), sa budú môcť štandardné pravicové strany znova uchádzať o môj hlas. Len nech mi už nedávajú ani najmenšiu zámienku na ten "pocit menšieho zla", lebo sa znova nedohodneme. A kašlem na tú ich večne omieľanú "občiansku zodpovednosť", kým mi nepredvedú oni sami, ako má zodpovednosť v praxi vyzerať (vrátane zodpovednosti v esemeskovaní a vykecávaní sa u zlých kamarátov). U mňa platí pre pravicu odteraz a navždy - nulová tolerancia na opičí smrad.

Takže pekne ďakujem celej pravici a najmä Sulíkovi za stratenú dôveru a prajem úspešnú liečbu Matovičom.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?