40% voličov zamieňa “sociálny kapitalizmus“za “sociálnu demokraciu"

Autor: Ján Galan | 4.3.2012 o 9:51 | (upravené 5.3.2012 o 7:35) Karma článku: 14,74 | Prečítané:  1009x

Každému, kto zažil zmenu spoločensko-ekonomického systému v roku 1989 musí byť jasné, že pojem “sociálna demokracia“ je sám osebe hlúposť a v praxi nemôže fungovať. Rovnako ako v praxi nemôže fungovať “kresťanská demokracia“, či akákoľvek iná demokracia, ktorá obsahuje akýkoľvek prívlastok. Jediné, čo v praxi môže fungovať je - demokracia bez prívlastkov.

A v rámci - demokracie bez  prívlastkov -  sa môže väčšina občanov vo voľbách  slobodne rozhodnúť, že budú vládnuť strany, ktoré namiesto toho aby ponechali  občanom ich slobodnú voľbu o ich vlastnom svetonázore a ich  peniaze vo vreckách, budú v praxi s platnosťou pre všetkých presadzovať socialistický alebo kresťanský pohľad na svet a tomu zodpovedajúce zákony, ktoré budú socializmus alebo kresťanstvo nanucovať aj tým, ktorí si myslia niečo iné. Demokracia bez prívlastkov je aj o tom, že občania si to vládne nanucovanie socializmu alebo kresťanstva môžu v ďalších voľbách zrušiť a zvoliť si znova demokraciu bez prívlastkov.

Každému, kto si uvedomil zmenu od centrálne plánovaného socialistického  na trhový ekonomický model musí byť jasné, že socializmus je systém, kde si väčšinu občanmi a firmami  vytvorenej nadhodnoty privlastňuje štát,  aby s ňou nakladal podľa svojho vlastného uváženia.  Nič proti tomu, ak to vlastné uváženie štátu o nakladaní s peniazmi daňových poplatníkov vyzerá ako vo Švédsku, Nórsku, Fínsku alebo v čase budovania sociálneho kapitalizmu v Nemecku, či v Rakúsku.

Ale úplne každému, kto na Slovensku zažil posledných vyše dvadsať rokov nakladania štátu s vlastným majetkom a peniazmi daňových poplatníkov musí byť jasné, že za štát a za rozdeľovateľa peňazí daňových poplatníkov tu vždy sama seba  pasovala nejaká konkrétna osoba, a že žiaden sociálny kapitalizmus typu Švédska, Nórska, Fínska alebo Nemecka, či Rakúska tu nikdy nebol, nemôže byť a nikdy nebude jednoducho preto, že väčšina peňazí, ktoré dostane štát sa nikdy nevráti občanovi, ale vždy sa nejakým spôsobom rozkradne.  To znamená jediným rozumným  riešením danej situácie je čo najviac peňazí ponechať občanovi a čo najmenej dať štátu na rozkradnutie. A to, čo dostane štát  je treba extrémne prísne kontrolovať aby sa to nejakou formou znova vrátilo občanom.

 

Pri všetkej úcte k iným názorom, ale hm, tých 40% voličov žilo doteraz tu, alebo sem prišlo teraz z Marsu?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

PLUS

Školákov učí jesť zdravo. Bez cukru či bielej múky

Niekdajší šéfkuchár v hoteli je teraz vedúcim školskej jedálne.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.


Už ste čítali?