Moje poďakovanie všetkým odpočúvateľom

Autor: Ján Galan | 8.3.2012 o 18:13 | Karma článku: 12,27 | Prečítané:  602x

Ešte donedávna som si myslel, že odpočúvanie a špicľovanie všetkého druhu patrí od prírody do diktátorských režimov a v demokratickom zriadení je to záležitosť, ktorá sa týka výhradne vagabundov, kriminálnikov a nepriateľov demokracie. Jednoducho je to oblasť, ktorá sa slušného človeka nijako netýka a v podstate mu môže byť ukradnutá.

A odrazu sa nestíham diviť. Len a iba vďaka odpočúvaniu som sa dozvedel mnohé veci, ktoré by som sa, nebyť odpočúvania, určite nikdy nedozvedel. Dozvedel som sa napríklad kto zohnal peniaze vlastnou hlavou, ktorá bejby-novinárka ma zásadne objektívne informuje, ktorí podnikatelia a politici nie sú ľudia, ale gorily a ktorý  pôvodne "superčistý politik" si sám na seba namiešal vedro špiny aby ho potom, k jeho nekonečnému údivu a prekvapeniu, tým vedrom obliali.

Na prvý pohľad to vyzerá tak, že niekto sa tu rozhodol odpočúvaním vyčistiť demokraciu, zverejniť všetky doteraz pred voličmi dobre ukryté svinstvá a dobre vydezinfikovať  najzatuchlejšie  kúty nášho politického chlieva. Človek by mal chuť tomu "hlavnému odpočúvateľovi" zatlieskať za všetko čo sa dozvedel a ak by existovala nejaká "strana odpočúvateľov", ktorej členovia odpočuli všetko, čo sme sa o kom dozvedeli, dať jej svoj hlas.

Ale to je iba prvý pohľad na vec a ten poriadne klame. Skutočnosť je úplne iná. Nikto tu neodpočúval, neodpočúva a zrejme ešte dlho ani nebude odpočúvať z toho dôvodu, aby pre občana voliča vyčistil chliev. Všetko to odpočúvanie bolo a je iba vedľajším produktom veľkej vojny svíň o stále zmenšujúci sa válov. Čím je väčšia kríza a možnosť kradnúť zo štátneho menšia, tým je tlačenica pri válove väčšia.

Politici by asi radi chceli aby sme im uverili, že tie obrovské peniaze na volebné kampane a všetky tie vzájomné podrazy a intrigy vynakladajú a robia len a iba preto, aby sa mohli konečne dostať k moci za jediným účelom. Aby tam robili všetko pre občana voliča. Samozrejme pri všetkej ich skromnosti  iba za plat, ktorý je menší ako manažérsky v súkromnom sektore. O tomto sa nás snažia presvedčiť a sú pritom ochotní sľúbiť úplne čokoľvek a ísť do koalícií aj s čertom.

Som si skoro istý, že prvou otázkou, ktorú si položí nová vládna garnitura (akákoľvek už bude), nebude otázka -  "čo môžeme urobiť pre občana?", ale bude to otázka - "ako zabrániť odpočúvaniu nás, politikov?" To je otázka, ktorú si položia keď budú sedieť všetci spolu.

A každý z nich si možno potom položí aj svoju vlastnú otázku "ako zabrániť tomu aby odpočúvali mňa a ako čo najnenápadnejšie odpočúvať politických konkurentov?"

Paradoxne, to najlepšie čo môžu pre občana voliča urobiť je to, že sa navzájom odpočúvať neprestanú. Dúfam, že im to vydrží aj po voľbách, lebo ich vzájomné odpočúvanie a špicľovanie nám pomáha čistiť demokraciu.  Navyše, ak už je pre nich občan volič iba za blbca, tak si myslím, že je stále lepšie byť blbcom informovaným.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

PLUS

Školákov učí jesť zdravo. Bez cukru či bielej múky

Niekdajší šéfkuchár v hoteli je teraz vedúcim školskej jedálne.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.


Už ste čítali?