A načo by sa pravicový volič ešte vracal k SDKÚ?

Autor: Ján Galan | 13.3.2012 o 19:08 | Karma článku: 20,45 | Prečítané:  7355x

Čo je SDKÚ nejaká posvätná krava, ktorú je treba za každú cenu zachraňovať a oživovať? Je vari SDKÚ nejaký symbol či hodnotná značka, ktorú je potrebné za každú cenu resuscitovať a do budúcnosti pre Slovensko zachovať? Čo také ešte tvorí nejakú trvalejšiu vnútornú hodnotu tej strany, ktorú by sa oplatilo pre budúcnosť pravice zachrániť?

Je tou trvalou hodnotou SDKÚ vari tá mlčiaca (nezačul som ani len najmenšie zahundranie) väčšina funkcionárov, ktorí disciplinovane podporovali vedenie strany na dlhej ceste až k totálnej politickej samovražde? Je tá ich arogancia voči (bývalým) voličom a  neschopnosť načúvať hlasu ulice vari pozlátená, či vykladaná diamantmi, aby ju bolo treba zachovať? Je tou trvalou hodnotou značky SDKÚ vari tá ich nafúkanosť typu - Dzurinda & spol. sú dobrí, len voličov treba vymeniť? Je tou trvalou hodnotou snáď nejaká slušnosť a serióznosť? Ospravedlnil sa voličom vari niekto z nich za platinu, sitká, cukor, daňový úrad, či gorilu? Ospravedlnil sa snáď niekto z nich pani Radičovej za to, ako ju z tej strany vyštvali? Ospravedlnil sa niekto za to, ako vyhadzovali naše peniaze do eurovalu?

Ak sú tými ich najväčšími hodnotami, ktoré majú, pani Žitňanská a tá miera schopnosti sebareflexie, ktorú preukázali až po voľbách, tak pani Žitňanskej možno iba odporučiť aby si hľadala uplatnenie v inej strane a zvyšku funkcionárov SDKÚ vrátiť sa do reality k budovaniu Ficovho socializmu. Lebo ten sem prišiel najmä kvôli nim.  Minimálne ďalšie štyri roky budem na nich pri každom jednom zvýšení daní a štátneho šafárenia nadávať.

Načo si to ešte pripomínať existenciou takej strany? Čo oni ešte môžu komu sľúbiť?  Kto im ešte kedy a na čo naletí?

Teda kvôli mne reformovať SDKÚ naozaj nemusia.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Má anorexiu a 26 kilogramov. Jej manžel je zúfalý, lebo jej nikto nevie pomôcť

Povedali mi, že s takouto diagnózou nepochodíte nikde na Slovensku. Nikto vám ju nezoberie, spomína manžel na reakciu samosprávy.

DOMOV

Minúta po minúte: Mediálny výbor čaká ešte Ťapáková a Dírer

O post šéfa zabojuje deväť kandidátov.

DOMOV

Publicista sa pripútal reťazou, nechce návrat komunistickej tabule

Niektorí obyvatelia ju nechcú späť.


Už ste čítali?