Táto opozícia je celá úplne nanič

Autor: Ján Galan | 16.4.2012 o 20:04 | (upravené 16.4.2012 o 20:10) Karma článku: 12,81 | Prečítané:  1222x

Vychádzam z klasického predpokladu, že byť v opozícii znamená asi toľko, že kritizujem vládu a hovorím ako by som to robil ja, ak by som bol pri moci. Predpokladám, že byť v opozícii znamená poukazovať na zlú realizáciu ešte horšieho vládneho progamu, na národohospodársku škodlivosť politiky vlády, na zneužívanie moci tých, čo sú práve pri koryte, na korupciu, tunelovanie, netransparentnosť, na v podstate čokoľvek, čo vláda urobí a vždy s tým, že “ak zvolíte mňa, tak to budem robiť lepšie.“ Byť v opozícii teda znamená byť kritikom vládnych riešení a ponúkať lepšie riešenia. Tie lepšie riešenia ponúkať voličovi vždy s pripomenutím: “aby si ich mal, musíš ma zvoliť.“

Toto znamená byť v opozícii. Presvedčiť voliča o tom, že: "ak zvolíš mňa, budem to robiť lepšie." A práve v tom je ten hlavný problém. Predstavme si (čistá fikcia), že už o pol roka sú ďalšie voľby. Nekonečná fikcia, ale skúsme si to predstaviť. O čom by mohla voliča presviedčať súčasná opozícia? SDKÚ o tom, že je transparentnejšia ako SMER?  KDH, že je zásadovou, konzervatívnou kresťanskou stranou, ktorá by nikdy nešla do koalície so žiadnym socialistickým ani liberálnym antikristom? Matovič by presviedčal, že sa už zmenil na koncepčného a kooperatívneho a že už má aj nejaký program? SaS, že je stranou superzásadových a superčistých ľudí, bez komunistov a ŠTBákov, ale zato s onakvejším spôsobom kádrovania vlastných členov?

A o čom by asi pravicového voliča presviedčali všetci spoločne? Že oni vedia ušetriť na strane výdavkov a že nebudú zvyšovať dane a odvody? O tom, že volič je dement, ktorý si už nepamätá čo s daňami a odvodmi stvárali, keď tam takmer dva roky sedeli? O tom, že vláda pravice bude znova tá nechutná fraška, ktorú tam predviedli? O tom, že sa už zmenili na koncepčných a kooperatívnych? Sulík by sa dušoval, že si už našiel nových kamarátov? Dzurinda by sa dušoval, že ak ho zvolíme, tak už dá dámam prednosť? Figeľ by sa dušoval, že KDH už vie riadiť zdravotníctvo? Matovič by sa dušoval, že už nie je šašo? Lipšic by znova začal so svojimi investigatívnymi blogmi? Možno by sa k nim postavila ešte aj Radičová a tvrdila by, že už nikdy nebude na počkanie trikrát denne meniť názory. A všetci by znova len sľubovali, sľubovali a sľubovali. A môj žalúdok by z nich iba napínalo, napínalo a napínalo.

Myslím, že by sme si počas najbližších 4 rokov mali založiť nejakú úplne novú pravicovú stranu. Len tak sa na to zložiť, po pár eur. Len my občania, bez gorilej pomoci. Ja nemám politickú ambíciu (ako sa hovorí, viem sa uživiť aj slušne), ale ak by to niekto (naozaj a preverene!) dôveryhodný zorganizoval, rád sa pridám aspoň tým, že niečo hodím do kasičky. Mohlo by sa to trebárs volať "Strana na záchranu strednej vrstvy".  Lebo to by malo byť podstatou pravicovej politiky, ktorá tu dlhodobo chýba. Bežní daňoví poplatníci zamestnanci, živnostníci a malí podnikatelia sú tu totiž iba za objekty kasírovania aj pre ľavicu, aj pre pravicu, aj pre EÚ.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?