Keď čítam Hlinu, hovorím si: „starý dobrý Matovič“

Autor: Ján Galan | 24.4.2012 o 17:28 | Karma článku: 11,78 | Prečítané:  1705x

Matovičova strana prišla k svojim  takmer 9% ako slepé kura k zrnu. Nie, že by ich dostali za nejaké extra zásluhy, za nejaký ekonomický protikrízový program, za nejakú extra víziu Slovenska v tejto turbulentnej dobe, za nejaké seriózne návrhy či za čokoľvek racionálne a perspektívne, čo by pravicovému voličovi ponúkli. Svojich takmer 9% dostali od pravicových voličov z protestu. Dostali ich preto, lebo pre kradnutie, podvádzanie a neserióznosť ostatných strán pravice nebolo koho voliť a voliť bolo treba. Dostali sa k svojim takmer 9% bez vlastnej zásluhy, ako to slepé kura k zrnu. A presne tak s dôverou pravicových voličov, ktorá je v tých takmer 9%-tách obsiahnutá, zatiaľ aj nakladajú. Ako nejaké slepé kura bez zodpovednosti.

Človek by si (na základe ich vlastných predvolebných vyjadrení) myslel, že ich hlavnou kvalifikáciou, agendou a komunikáciou bude hneď od prvého dňa vymenovania novej vlády aspoň tá úloha strážneho psa, boj proti korupcii a poukazovanie na prípadnú korupčnú minulosť,  prepojenia a rizikovú budúcnosť jej nových členov. Ale oni nie. Oni tam len sedia ako tie vši pod chrastami a o komunikáciu s voličmi sa stará takmer výlučne ich nová hlásna trúba - bača a krčmár Hlina.

Bača a krčmár Hlina sa s pravicovými voličmi, ktorí čakajú tvrdú a racionálnu opozíciu najmä voči pripravovaným daniam,  štátnemu šafáreniu a komunistickým riešeniam od školstva až po diaľnice, snaží komunikovať cez svoje blogy na úrovni a spôsobom, aký mu možno zožerú tie jeho ovce, alebo jeho krčmoví štamgasti po desiatom pive.

Povrchne, nekvalifikovane a napriek tomu, že už je po voľbách takmer zásadne o populistických témach. Vyše mesiaca po voľbách produkuje stále len také mítingové predvolebné reči. To tá Matovičova, takmer 9%-ná  strana vážne nedokáže ponúknuť nič viac, ako tie Hlinove témy? A ak už nie, tak aj tie Hlinove témy dokáže komunikovať iba s tou Hlinovou povrchnosťou?

OĽNO budíček!  Neruším vás náhodou pri delení toho štátneho, takmer päťmiliónového príspevku za hlasy? Myslím toho príspevku, ktorý ste dostali, resp. ešte dostanete z peňazí daňových poplatníkov za to, že v tej opozícii aj budete pre občanov niečo konštruktívne robiť. Za takmer 9% hlasov a 5 miliónov EUR ste tam povinní urobiť sakra veľký a poctivý kus práce pre pravicových voličov.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?