Vymeníme demokraciu za zadĺženú federáciu?

Autor: Ján Galan | 6.6.2012 o 18:00 | Karma článku: 13,22 | Prečítané:  855x

Žiaľ už to prišlo, už to cítiť vo vzduchu, už je to na spadnutie. Neschopní politici EU a ich lokálni kolaboranti nás postavili do situácie, kedy sa kvôli niečomu, čo spáchali alebo zanedbali oni, budeme musieť vzdať kusiska demokracie a odovzdať im moc rozhodovať o našej budúcnosti. Zatiaľ o našej finančnej budúcnosti, ale hádam netreba nikoho extra presviedčať, že cez financie je možné mať pod kontrolou, riadiť, alebo minimálne ovplyvňovať v podstate ktorúkoľvek oblasť nášho života.

Doplatili sme na ich neschopnosť. Neschopnosť vopred predchádzať budúcim, ale pritom už dávno indikovaným problémom zadlžovania. Predchádzať im proaktívne a pri dodržaní všetkých demokratických pravidiel rozhodovania občanov. Oni napriek tomu, že sa považujú za manažérsku elitu EÚ (veď ako inak by si dovolili rozhodovať za 500 mil. občanov...) neboli schopní, boli zbabelí, alebo možno to urobili zámerne v niekoho prospech..., že  nemysleli dopredu a neriešili nepopulárne problémy, za riešenie ktorých sú tam už roky kráľovsky platení.

Počas posledných vyše dvoch rokov namiesto toho aby vyžadovali individuálnu zodpovednosť dlžníkov, rozhadzovali  naše peniaze do kadejakých zbytočných válovov, z ktorých evidentne aj tie najtrvalejšie mali a budú mať trvácnosť maximálne niekoľko mesiacov. A vždy keď znova a znova zlyhalo nejaké ich "stabilizačné riešenie" za nami dobehli a kričali - potrebujeme súrne ďalšie vaše peniaze, rýchlo! Nemáme teraz čas pýtať sa občanov či ešte chcú platiť, lebo "finančné trhy sú nervózne" a treba platiť rýchlo!

A čím viac z našich peňazí platili, tým boli finančné trhy nervóznejšie, tým rýchlejšie rástli  rizikové prirážky dlhopisov a tým viac štátov malo problémy.

A teraz, napriek všetkým založeným a plánovaným válovom sa to už úplne evidentne začína celé rozpadať a rúcať. Už kvôli eurozóne zasadalo G7, plánuje zasadať G20 a je iba otázkou času, kedy nás budú musieť riešiť úplne všetci - veľkí aj malí. Všetci budú musieť riešiť dôsledky neschopnosti EU politikov a ich lokálnych kolaborantov.

Ale oni ako vždy doteraz, vždy keď nás doviedli tesne nad priepasť, oni za nami znova dobehnú a teraz budú kričať - potrebujeme fiškálnu úniu, potrebujeme spoločné ministerstvo financií, potrebujeme Európsku federáciu!

POTREBUJEME ODDĹŽIŤ NIEKTORÝCH A ZADĹŽIŤ VŠETKÝCH OSTATNÝCH! POTREBUJEME ZOBRAŤ VAŠU DEMOKRACIU A VYMENIŤ JU ZA FEDERÁCIU!  POTREBUJEME ROZHODOVAŤ O VAŠICH PENIAZOCH CENTRÁLNE!  POTREBUJEME OD VÁS PODPIS, ŽE SA UŽ NAVŽDY A NEODVOLATEĽNE VZDÁVATE PRÁVA ROZHODOVAŤ O VLASTNÝCH PENIAZOCH!

A už znova nebude čas pýtať sa občanov, či si to želajú. Lebo "finančné trhy budú znova nervózne" a znova bude treba konať rýchlo. Tak oni o tom rozhodnú možno na nejakej telefonickej konferencii.

Potom teda budú mať tú svoju federáciu.  Federáciu, kde budú všetci oddlžovať všetkých, kde budú priepastné ekonomické rozdiely medzi krajinami, kde prestane fungovať individuálna zodpovednosť a motivácia a kde hospodárska výkonnosť najsilnejších poklesne na úroveň priemerných a priemerní sa prepadnú až na dno recesie. Až po uši zadĺženú federáciu. A k nej budú mať k dispozícii celú našu peňaženku aj s potvrdením, že o nej môžu rozhodovať sami.

A potom tie finančné trhy začnú byť znova nervózne...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kedy dostanete 13. a 14. plat? Fico podporil Dankov návrh

Koalícia sa zrejme dohodne na úľavách.

PLUS

Školákov učí jesť zdravo. Bez cukru či bielej múky

Niekdajší šéfkuchár v hoteli je teraz vedúcim školskej jedálne.

KOMENTÁRE

Kresťanstvo stojí v otázke homosexuality na križovatke

Neudržateľnou sa stala argumentácia Bibliou.


Už ste čítali?