Nie Gréci, ale Nemci odídu z eurozóny

Autor: Ján Galan | 28.6.2012 o 21:37 | Karma článku: 14,19 | Prečítané:  1205x

Keď to nejde, tak to nejde. Dlhy štátov a bánk rastú každým dňom priam exponenciálne a pomaly sú už nesplatiteľné aj stále zvyšujúce sa úroky, hospodársky rast dlžníkov je v nedohľadne, nálada spotrebiteľov je blbá, chuť míňať súkromné peniaze na bode mrazu a politici, ktorí to spôsobili, sa na tom terajšom, za posledné dva roky tuším dvadsiatom “záchrannom summite“ ani len nevedia dohodnúť, či je treba začať extrémne šetriť, alebo extrémne míňať.

Ale aby náhodou nedošlo k omylu. Jedni tým "extrémnym šetrením" samozrejme myslia to, že začnú extrémne kasírovať občanov na daniach a tie vykasírované peniaze potom začnú míňať oni. Samozrejme zásadne tak, aby tým míňaním peňazí od občanov pomohli tým vykasírovaným občanom. Alebo tie vykasírované peniaze požičajú politikom v inej krajine. Tým, ktorí chcú extrémne míňať, aby pomohli svojim vlastným občanom, ale vlastné peniaze už nemajú.

Tí, ktorí  chcú "extrémne míňať" tým samozrejme nemyslia to, že budú míňať svoje vlastné peniaze, ale že budú míňať peniaze vykasírované od svojich občanov, alebo peniaze požičané. Keďže im však už nikto nepožičia a ich občania im už nechcú platiť dane, tak si cez kadejaké válovy budú požičiavať  peniaze od tých, ktorí budú extrémne šetriť. Od tých, ktorí budú šetriť na svojich občanoch.

Jedni politici budú extrémne šetriť na občanoch, aby druhí politici mohli extrémne míňať. Aby mohli "míňať v záujme občanov", ako inak, v záujme svojich občanov. Samozrejme, že na to míňanie čaká trocha väčší rad politikov. A čo budú robiť občania?  Všetci občania EU a najmä občania Nemecka budú platiť.

Nie, Gréci a spol. nemajú dôvod z eurozóny odchádzať. Boli by blázni, keby to chceli urobiť. Ale blázon by bol aj nemecký volič, ak by najneskôr vo voľbách v roku 2013 nerozhodol, že z eurozóny odídu Nemci.

Lebo šetrenie aj míňanie dokopy nefunguje. Tento hlavolam nevyrieši ani tridsať "záchranných summitov". Najmä ak jedni majú furt len šetriť, aby druhí mohli furt len míňať.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Koľko stál Plavčan, ešte len spoznáme

Človek s Plavčanovou históriou sa nikdy nemal stať ministrom.

DOMOV

Kauza Plavčan: O čo ide v najväčšom škandále leta?

Najdôležitejšie otázky a odpovede o kauze eurofondov.


Už ste čítali?